BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Ev Sineması: Deadpool ve Minyonlar

“Bir Marvel filmi daha mı, olmasa da olur” diye düşünenlere bile cazip gelecek, karbon kopya süper kahraman filmleri furyasına taze nefes getirmeye ant içmiş, zekice, eğlenceli, özgün ve belki de en önemlisi kendini ciddiye almayan, komik ama çok komik bir film var desek ilginizi çeker mi? Öyleyse, Deadpool hazır.

DEADPOOL

“Bir Marvel filmi daha mı, olmasa da olur” diye düşünenlere bile cazip gelecek, karbon kopya süper kahraman filmleri furyasına taze nefes getirmeye ant içmiş, zekice, eğlenceli, özgün ve belki de en önemlisi kendini ciddiye almayan, komik ama çok komik bir film var desek ilginizi çeker mi? Öyleyse, Deadpool hazır.

so

Ryan Reynolds‘ın başrolde olduğu Deadpool aslında bir X-Men karakteri fakat grubun bir parçası olmak hiçbir zaman ilgisini çekmemiş, o; başına buyruk, ağzı bozuk, doğru olanı yapmak zorunda hissetmiyor. Çizgi roman karakteri olduğunun farkında, neden-sonuç ilişkisinden ve düz zamansal kurgudan bağımsız, kurallardan muaf. Bir sonraki sayfada ne olacağına kafasını uzatıp bakabiliyor mesela. Dördüncü duvarı aşıp okuyucusuyla-seyircisiyle konuşabiliyor üstelik Wolverine gibi yaraları da kendi kendine iyileşiyor.

2000 yılında Scary Movie‘yi izlerken en çok gülenler, korku türünün 90’lı yıllardaki sıkı takipçileriydi. Deadpool‘da da gülmekten filmi izleyemeyecek hale gelenler, karnına kramp girenler Marvel filmleri hafızasında taze olanlar olacak. Deadpool kendiyle, filmi yapanlarla, diğer X-Men‘lerle, önceki Marvel filmlerini yapanlarla, süper kahraman rollerinde oynayan aktörlerle, kendini oynayan aktörle (Ryan Reynolds), popüler kültürle; kısaca karşısına çıkan her konuyla ve kişiyle dalgasını geçiyor. Geldiği noktanın altında yatan trajediyle başa çıkma yöntemi belki de bu. Sebep ne olursa olsun Deadpool tanıştıktan sonra göz ardı edemeyeceğiniz bir karakter.

deadpool-2-boyfriend-pic kopya

Özel Seçenekler: Deadpool’un Eğlence Çuvalı adlı bölüm 19 video ve çeşitli görsellerden oluşan iki ana başlıktan oluşuyor ve en az film kadar komik. Deadpool’un çeşitli özel günler, kanser tarama testleri ve bilgilendirme amacıyla hazırladığı videolar film bittikten sonra da kahkaha attırmaya devam edecek.

Gag Real/Kamera Arkası (6’00”) eğlenceli çekim hatalarını bir araya getiriyor.

Ayrıca X-Men: Apocalypse tanıtımı, Türkçe dublaj ve altyazı mevcut.

794-1 kopyaDeadpool

Yönetmen: Tim Miller

Senaryo: Rhett Reese, Paul Wernick

Oyuncular: Ryan Reynolds, Ed Skrein, Morena Baccarin

2016 / ABD / 103 dk.

Şirket: Bir Film (Fox)

MİNYONLAR

Çılgın Hırsız (Despicable Me) filmlerinde kötü efendilerine hizmet eden Minyonlar’ın artık kendi filmleri var. Minyonlar kimdir, nerden geldiler, tarih boyunca neyle meşgul oldular ve Çılgın Hırsız’da tanıştığımız güne dek neler yaptılar, hepsinin cevabı BAFTA adayı bu filmde.

minions kopya

Yüzyıllar süren upuzun bir yolculuk sonrası günümüz İngiltere’sine gelen Minyonlar’ın macerası her yaştan izleyicinin ilgisini çekebilecek nitelikte, komik ve heyecan dolu.

Özel Seçenekler: Minyonlar Stili Jingle Bells (1’48”), Türkçe dublaj ve altyazı mevcut.

0000000695036-1 kopyaMinyonlar (Minions)

Yönetmen: Kyle Balda, Pierre Coffin

Senaryo: Brian Lynch

Oyuncular: Sandra Bullock, Jon Hamm, Michael Keaton

2015 / ABD / 87 dk.

Şirket: As Sanat (Universal)

 

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et