BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Ev Sineması: Fantastik Dörtlü

2015 yılının en çok hakkı yenen filmlerinden Fantastik Dörtlü (Fantastic Four) keşfetmeniz için DVD’de.

2015 yılının en çok hakkı yenen filmlerinden Fantastik Dörtlü (Fantastic Four) keşfetmeniz için DVD’de.

2

Film, ortalama algılama kapasitesine sahip çevresi tarafından takdir görmeyen üstün zekâlı ve hayalperest bir çocuğun çektiği zorluları göstererek başlıyor işe. Doğru kişilerle karşılaşmasa yok olup gidecek yetenekleri keşfedilince boyutlar arası yolculuğun kapısını aralamaya varan araştırmalar yapan bu sevimli oğlanın adı Reed Richards. Erişkin haline Miles Teller‘in hayat verdiği karakter arkadaşlarıyla birlikte yaptığı yolculukta kaza sonucu süper güçler kazanıyor ve yıllardır sevip takip ettiğimiz Marvel kahramanları Fantastik Dörtlü’nün temelleri atılıyor.

3

On yıl önce Tim Story’nin çektiği aynı adlı filmle karşımıza gelen kahramanlar, bundan iki sene sonra da Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi (4: Rise of the Silver Surfer) ile devam filmine kavuşmuştu. İki yapım da Marvel’ın ortalama gişe başarısına yaklaşamayınca seri bir köşeye atıldı. İlk uzun metrajı Doğaüstü’nde (Chronicle) süper kahraman filmlerini buluntu film estetiğiyle birleştiren Josh Trank, bu yıl başlatılan yeni serinin başındaki isim. Kahramanların öyküsünü en baştan anlatan, kendi içinde bütünlüğü olan derli toplu ufak bir başarı karşımızdaki.

Fantastik Dörtlü özellikle hikâyeye getirdiği insancıl dokunuşlar ve görsel efektlerin gerçeğe yakın görünüşüyle akılda kalacak bir çalışma. Gençleşen kadro da rollerine uygun. Verilen düşük puanlara ve olumsuz eleştirilere kulak asmadan, şans vermenizi tavsiye ediyoruz. Marvel’ın şekere batırılmış rengarenk filmlerinden sıkıldıysanız, Fantastik Dörtlü’nün karanlık ve gerçekçi atmosferi ilaç gibi gelecektir.

1

Özel Seçenekler: Güçlenmek: Fantastik Dörtlü’nün Süper Güçleri (18’49”) standart yapım belgeseli olmanın ötesinde izleyiciyi hikâyeye hazırlama görevinde tanıtıcı bir çalışma. Üstelik kullanılan görsel efektlerin nasıl hazırlandığını adım adım anlatması açısından oldukça ilgi çekici. CGI kullanılan sahnelerin yapımı detaylı görseller eşliğinde sunulmuş. Konsept Tasarımı: Planet Zero ve Konsept Tasarımı: Quantum Gates adlı ekstralarda film için hazırlanan tasarımların imajlarına ulaşılabiliyor. Filmi Türkçe altyazı ya da dublaj ile izleme seçenekleri mevcut.

3a73555d-25bd-4cb2-ae89-7f97b8223ddc (Mobile) (2)Fantastik Dörtlü (Fantastic Four)

Yönetmen: Josh Trank

Senaryo: Jeremy Slater, Simon Kinberg, Josh Trank

Oyuncular: Miles Teller, Michael B. Jordan, Kate Mara, Jamie Bell

2015 / ABD-Almanya-BK-Kanada / 95 dk.

Şirket: Bir Film (Fox)

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et