BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Dizi

How to Get Away with Murder – Sezon 2

How to Get Away with Murder zıpkın gibi ilk sezonunun ardından çıtayı yükselten bir bölümle ikinci sezona başlıyor. Söz konusu bölüm, ilk sezonun yayınlanmamış 16. bölümü gibi tasarlanmış yani bıraktığımız saniyeden başlayıp ucu açık ipliklere düğüm atıyor.

How to Get Away with Murder zıpkın gibi ilk sezonunun ardından çıtayı yükselten bir bölümle ikinci sezona başlıyor. Söz konusu bölüm, ilk sezonun yayınlanmamış 16. bölümü gibi tasarlanmış yani bıraktığımız saniyeden başlayıp ucu açık ipliklere düğüm atıyor. Aynı anda iki-üç hikaye yürütüp hızlı kurguyla birbirine dolayan dizinin ilk bölümde elbette tek yaptığı boş tabakları sofradan kaldırmak değil.

htgawm

Ebeveynlerini öldürmekle suçlanan iki evlat edinilmiş çocuğun davası ve Annalise Keating’in siyahi polis sevgilisini kurtarmak için davet ettiği üniversite aşkı oyuna giren taze değişkenler. Yeni dava ilginç, (özellikle de tek tanığın öldürülmesiyle) ama bu enfes dizi karşısında gözleri hala fal taşı gibi açılmamış bir iki kişi varsa; Famke Janssen‘ın kadraja girişiyle onların da hayran listesine isim yazdıracağına eminiz. Tüm bunların yanında ilk bölüm (yeterince heyecan yaratmamış gibi) iki ay sonra başrol oyuncusunun en sevdiği öğrencisi tarafından vurulacağını ima eden bir flashforward ile sonlanıyor. Muhteşem.

How-to-Get-Away-with-Murder-season-2-episode-2-Shes-Dying-Famke-Janssen-3

İlk sezonun mantığı ikincide de işliyor ve 8 haftalık süreç zamanda sıçramalarla aktarılıyor. Günümüzde yaşananların heyecanını yaşarken 8 hafta sonrasına gidip ufacık bir an görüyoruz ve işlerin nasıl o hale gelebileceğini aklımız alamadan günümüze dönüyoruz. Bölümler ilerledikçe büyük olaya kalan zaman azalıyor ve olayı da daha etraflıca öğrenme fırsatı ediniyoruz. Bazen çerçeve biraz genişlediğinde odada olduğunu gördüğümüz kişi olayın anlamını tamamen değiştirebiliyor. Sanırım Pretty Little Liars‘ın hep olmak istediği, hiç olamadığı ve asla da olamayacağı bir noktada How to Get Away with Murder.

Murder-season-2-cast-Kendrick-Sampson

Yayını süren en seksi dizi karşımızdaki ve aynı zamanda en iyi kurgulananı. Viola Davis başta olmak üzere oyuncuların tamamı başarılı. Ne var ki ikinci sezonun sıkıntısı, ana entrikanın sekiz bölümde nihayete erdirilip kış tatili dönüşü başka bir omurgaya yaslanılması. Bir sezonda iki sezonluk konu harcanması heyecanı yüksek tutmak adına atılmış bir adım olsa da ikinci konu ilki kadar merak uyandırıcı olmadığından nabzı düşürüyor. Yine de çok başarılı bir sezon geçirdiğini söylemek gerek. Devamı için gün sayıyoruz şimdiden.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et