BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Mert Tanöz

Amman Hocam 2: Napoleon Kraliçe Elizabeth’e Karşı

Yine bir Pazar sabahı televizyonu açtığınızda adına bakmaya bile ihtiyaç duymayacağınız filmlerden biri“Les Profs” (Amman Hocam). Abartılarla dolu bir başka Fransız komedisi olan ve seri olma yolunda adım adım ilerleyen yapımın ikinci filmi, fransanın en kötü okulunu kapanmaktan kurtaran bu yedi kahraman öğretmenin büyük bir görev için geldikleri İngiltere’deki macerasını anlatıyor.

visuels-the-profs1

Hem görünüşü hem de karakteriyle Emma Roberts ve Emma Watson’ı hatırlatan Gaia Weiss’in canlandırdığı Vivienne filmin ana konusu. İngiltere Kraliçesi’nin torunu olan –ama kimse bilmiyor bu gerçeği– Vivienne’nin derslerine odaklanması ve tahta yakışır bir varis olabilrmesi için Kraliyet Gizli Servisi Fransa’nın en değerli öğretmenlerini getirtiyor. Ancak aslında oldukça kötü olan bu öğretmenler İngiltere’nin en prestijli okulunu geri dönülmez bir yola sokuyor ve kurulu sistemi baştan aşağı değiştirerek kendi tarzlarında yeni bir destan yazıyor.

Kev Adams’ın canlandırdığı Boulard karakteri bayramların vazgeçilmezi, yayın akışındaki boşlukların vazgeçilmez dolgusu Hababam Sınıfı’nın çok sevgili İnek Şaban’ı Kemal Sunalı andırıyor, daha doğrusu onunkine benzer bir görev üstlenmeye çalışıyor. Hikaye ise ilk yarım saatini bir Harry Potter parodisi olarak geçiriyor. Vivienne’nin Hermonie benzerliği, yemek salonu, Hogwarts’ın vazgeçilmez sarışını Malfoy-vari Rowan’ı ve daha birçok yönüyle Harry Potter’a göndermelerde bulunuyor film (Mızmız Myrtle bile var). Tabi bu senaryoda filmin Şabanı Boulard da Potter’ın özelliklerini taşıyor, biraz fazla saf bir seçilmiş kişi de olsa…

q5sferVJzxCwESBexpOlE9NUBt1

Uçarı tiplemeleri, İngiliz aşağılaması ve sıradan senaryosuyla “Les Profs 2” gülme garantisi veren fazlasıyla tanıdık bir yapım. Kafalar bu denli doluyken yapılabilecek en iyi kaçamak denebilir. Basit, tanıdık ve saçma. Tam bir televizyon işi.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et