BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Mert Tanöz

Bir Başka “Wedding Crashers”…

Owen Wilson ve Vince Vaughn duosunu yaratan “Wedding Crashers” (2005), birbirinin kopyası birçok romantik komedinin de ilham kaynağı oldu. Öyle ki izleyici bu karakterleri, özellikle de Wilson’ı sevmiyor olsa da ikilinin filmleri gişede birçok kez başarı yakalayarak yapımcıların ceplerini doldurdu. Fakat bu ikilinin artık eskimesi, bugüne ayak uyduramaması ve yeni izleyici tarafından ilgi görmemesiyle yapımcılar arayışlara yöneldi. “The Internship” (2013) ile yaşlandığını kabul eden ikili, diğer taraftan da bu birlikteliğin sona erdiğini bildirmiş oldu.

kinopoisk.ru

Arayışa giren ve benzeri bir dinamizm yakalamak için oldukça çaba sarf eden yapımcıların en büyük umudu “High School Musical”  serisiyle adından söz ettiren Zac Efron’du. Hayal kırıklığıyla sonlanan bir başka çocuk oyuncu kariyeri mi olacağı soruları sürerken çocukluktan gençliğe geçişte geldiği nokta itibariyle Efron yeniden gözde hale geldi. Fakat yaşına rağmen fiziği ve yüzüyle hem genç hem de çocuk kalmayı başarsa da bir türlü aradığı partneri bulamadı. Kendinden beklenen patlamayı bir türlü yapamayan Efron “Mike and Dave Need Wedding Dates” (Mike ve Dave: Ahh Bir Sevgili Yapsak!) filmiyle Vaughn ve Wilson’ın çıkışını yakalama peşinden koşturuyor.

Yakışıklı, kaslı, eğlenceli ve birazcık da saf olan iki kardeş Mike (Adam Devine) ve Dave’in (Zac Efron) küçük kız kardeşleri Jeanie’nin Havai’deki düğününe birlikte gitmek için Craigslist’ten (olmayan bir şey değil) “düzgün” kızlar aramasıyla başlıyor film. İlanları ve fotoğraflarıyla viral olan ikili Havai’de bedava tatil yapmak isteyen yüzlerce kişinin de odağı haline geliyor. Düğününde terk edilen Alice (Anna Kendrick) ve en yakın arkadaşı Tatiana da (Aubrey Plaza) bu tatil fırsatını tabi ki kaçırmıyor. Altından girip üstünden çıkıp saf çocukları kandırmayı başaran ikili işler sarpa sarınca kendini ele veriyor ve bütün organizasyon bozuluyor. Olgunluğa henüz erişememiş bu dörtlü vicdan azabının da etkisiyle mahvettikleri düğünü toparlamak için güçlerini birleştiriyor.

Mike-and-Dave-Need-Wedding-Dates

“Wedding Crashers” sonrası düğün ve partner temalı bir başka filmle karşılaşmak istemiyor insan, mükemmel olmasa bile eğlenceli bir tarafı vardı. Hatta televizyonda karşılaşınca gözü kaymıyor değil insanın. Fakat “Mike & Dave” aynı kalibrede olmamanın da ötesinde özellikle bazı sahneleriyle izleyiciyi bıktıran bir film. Belli bir tempo ve aynı hikayeden çıkan espriler yerine küçük küçük skeçlerden oluşmasıyla da kopuk ve yorucu. Devine ve Plaza’nın karakterleri rahatsızlık verecek ölçülerde abartılı, Plaza’nın abartılı bronzluğu da cabası. Kendrick ile Efron’un kimyası ise tutmuş, gerçi Kendrick harika bir oyuncu olmamasına karşın hem tatlılığı hem de rol arkadaşlarıyla uyumu sayesinde tutmayı başaran bir isim olduğu düşünülünce çok da şaşılacak bir durum değil. Sonuç itibariyle “Mike & Dave” birkaç eğlenceli sahnesine rağmen sağlam kafayla izlenemeyecek bir başka film. He, izlemeden önce bir şeyler içilir de öyle gidilir, o zaman lafım yok.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et