BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Bu Hafta Ne İzlesem?

MUBI’de Bu Hafta Ne İzlesem? (19-25 Ağustos 2021)

MUBI

Öneri programımız kapsamında bir arkadaşını bültenimize abone yapan herkese bir aylık MUBI üyeliği hediye ediyoruz. Bu bağlantıdan abone olduklarına emin olduktan sonra detayları bizimle paylaşın ve üyelik kazanın.

19 Ağustos: Asghar Farhadi filmlerini sırasıyla yayınlayarak başarılı yönetmenin filmografisinin üzerinden bir kez daha geçme şansı veren MUBI şimdi de Herkes Biliyor / Todos Lo Saben’i sunuyor. Penélope Cruz ve Javier Bardem başrollerde.

20 Ağustos: Valerie, işsiz erkek arkadaşına hamile olduğunu söyler, ikili kavga eder ve aynı sabah Valerie Paris’te dört yıldızlı bir otelde temizlik görevlisi olarak işe başlar. Genç kadını 90 dakika boyunca takip ettiğimiz Yalnız Kız / La Fille Seule, gerçek hayatla sinema arasındaki çizgiyi silikleştirmeye çalışıyor.

21 Ağustos: Barış Atay imzalı Aden, yer yer kolaya kaçan bir alegori inşasına meyletse de dinler tarihinden beslenen ve güçlü sinematografisiyle dikkat çeken bir post-apokaliptik tek mekan filmi.

22 Ağustos: Nicolas Winding Refn’in bakmaya doyamayacağınız filmi Neon Şeytan / The Neon Demon.

23 Ağustos: Yılmaz Güney‘in eşkıyalık ve feodalite üzerine inşa ettiği öyküsünü, leziz bir yönetmenlikle buluşturduğu filmi Aç Kurtlar, spagetti westernlerden “ödünç alınan” müzikleriyle de hafızalara kazınan, rüyavari atmosfere sahip bir Anadolu westerni.

24 Ağustos: Zengin bir Şilili aileye ev işlerinde yardımcı olan Perulu göçmen Lina’nın memleketine dönüp geride bıraktığı oğlunu ziyaret etme hazırlığını konu eden müzikal komedi Lima’dan Lina / Lina de Lima, sıra dışı bir film izlemek isteyenleri bekliyor.

25 Ağustos: Bir kömür konteynırında saklanarak Suriye’den Finlandiya’ya kaçan Khaled burada huzuru ararken, restoran açan bir adamla tanışır ve ikili, birlikte yeni zorluklara göğüs germeye başlar. Umudun Öteki Yüzü / Toivon Tuolla Puolen, Aki Kaurismäki’ye Berlin’de en iyi yönetmen ödülü getirmişti.

İlginizi çekebilir...

Basın Bülteni

"Gülümse" filminin ilk fragmanı burada.

Basın Bülteni

Pera Film, Onur Haftası’nı bu yıl “Bir Direniş Alanı Olarak Yoldaşlık” başlıklı programla kutluyor. Farklı coğrafyalardan dört filmi bir araya getiren programda, bir aradalıkla...

Murat Orçan

Oyuncuların özverili performansları ve aşina yüzleri olmasaydı belki de seyirci tarafından pek tercih edilmeyecek olan yapım, şu sıralar hak ettiğinden fazla ilgiye mazhar olarak...

Deneme

Cüneyt Arkın'ı kaybettik. Ege Görgün, sinema yıldızının ardından bir yazı kaleme aldı.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et