BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Mert Tanöz

Neighbors 2: Yeni Komşulara Merhaba De!

Mac ve Kelly’nin başı komşularıyla yine dertte… Erkek yurduna karşı zafer kazanan ve sonu gelmez partilerden sonunda kurtulmaya başlayan ailemizin yeni komşuları eskisinden pek de farklı değil, hatta belki çok daha beter. Zira artık yan evde bir grup eğlence düşkünü erkek değil, üniversite hayatının her anını 18 yıllık sınırların dışına çıkarak, dilediği gibi yaşamak isteyen kızlar var. Ancak bu gençlere, yetişkin hayatının en başındaki gruba yol gösterecek biri gerekli ve o isim de Teddy Sanders’tan başkası değil.

19-114408-neighbors_2_official_trailer

Mac (Seth Rogen) ve Kelly (Rose Byrne) Teddy’nin (Zac Efron) gidişiyle arzu ettiği hayata kavuşmuştur. Evin en yeni üyesini yeni ve daha büyük bir evde karşılamayı kafasına koyan ailenin tek derdi ise ilk evlerinden kurtulup verip omuzlarındaki finansal yükü azaltmaktır. Ancak bekleme süresine girdikleri sırada bir sürprizle karşılaşırlar. Üniversiteye yeni başlayan Shelby (Chloë Grace Moretz) ve yeni arkadaşları hayallerindeki üniversiteli hayatını yaşayabilmek için Radner ailesinin yanındaki boş evi kiralamıştır. Öğrenci yurtlarının yaşattığı sorunları gayet iyi bilen Mac ve Kelly’nin tek derdi 30 günlük bekleme süresi bitene kadar kızların sakin kalması ve evin satılmasıdır. Ancak evi partilemek ve “geleneklerin” izin müsaade etmediği şekilde yaşamak Shelby ve arkadaşlarının bir dakika bile beklemeye niyeti yoktur. Bu anlaşmazlık iki ev arasında bir savaşa dövüşür ve kızlar karşısında çaresiz kalan Mac ve Kelly son olarak Teddy’e güvenmek zorunda kalır.

Neighbors-2-Sorority-Rising“Neighbors 2: Sorority Rising” (Kötü Komşular 2) ilk filmdekine benzer bir eğlence vaat etmiyor ilk bakışta. Zira pek tartışılmayan bir konuyu açıklık getirmeye, kadın-erkek arasındaki eşitsizliğin yurtlar düzlemindeki yerini incelemeye başlıyor ve bu eşitsizliği, bu haksızlığı eleştiriyor. Cinsiyetçilik ve eşitlik mevzularının belli bir seviye tartışıldığını, ancak belli yaşlar ve yerlerde göz ardı edildiğini hatırlatıyor. Blue Mountain State­-vari partileri ve eğlence anlayışını kadınların gözünden yeniden ele alıyor ve oturmuş kalıpları sivri bir dille tartışmaya açıyor. Ancak hem bir komedi, hem de böylesine zengin (ve masraflı) kadroya bir devam filmi sahip olarak bu mesele üzerinde fazla durmuyor, duramıyor. İnsanların canını gerçeklerle sıkmak yerine herkesin beklediği eğlenceli savaşa geri dönüyor.

“Neighbors 2” izleyiciye yalnızca eğlence vaat eden bir yapım olarak sözünde duruyor; yer yer gereksiz klişelere başvursa da genel itibariyle izleyiciyi sıkmadan evine gönderiyor. Sakin vizyon haftanın tek komedisi olarak vakit öldürmek isteyenlerce tercih edilebilir.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et