BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Öne Çıkanlar

Ödüllü Yarışma Sorusu

Ödüllü Yarışma

Bu küçük alıntının hangi filmden olduğunu bilen ilk kişi tersninja.com’dan Sherrybaby adlı filmi kazanacak. 

“Annem her zaman hayatın bir kutu çikolata gibi olduğunu söylerdi. İçinden ne çıkacağını asla bilemezsin. ” 

“My mama always said life was like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.” 

Yapım Yılı: 2005
Yönetmen: Laurie Collyer
Oyuncular: Maggie Gyllenhaal, Sam Bottoms, Brad William Henke, Kate Burton, Ryan Simpkins, Danny Trejo, Giancarla Esposito

19 yaşında bir eroin bağımlısıyken hırsızlıktan üç yıl hapis yatan Sherry Swanson (Maggie Gyllenhaal) dışarıdaki ilk gününde uyuşturucudan tümden arınmış ve umutludur. Tek derdi, yokluğunda abisi ve eşi tarafından yetiştirilen küçük kızı Alexis’e bakabilmektir. Ancak günlük hayatın gerçeklerine hazırlıksızdır; uyuşturucunun cazibesine kapılmamak, iş bulmak ve iyi bir anne olabilmek beklediğinden çok daha zordur. Şevki kırılan, geçmişin yaralarından kurtulamayan Sherry kendi varoluşunu yeniden yaratmak zorundadır. Tüm iyi niyetine rağmen, hayatın gerçekleriyle başa çıkmakta büyük güçlük çeker. Sekreter filminden beri en ele gelir rolüyle karşımıza çıkan olağanüstü yetenekli Gyllenhaal, asla ucuza veya melodrama kaçmadan, Sherry karakterinde son derece sıradan bir insan yaratıyor. Tam da bu sıradanlığı sayesinde sonsuz derinlikli ve karmaşık bir kadınla karşılaşıyoruz; Sherrybaby pekâlâ tanıdığımız birinin başına da gelebilecek bir hikâye oluverdiği için derinden sarsıcı bir etki bırakıyor.  

Yarışmaya yalnızca tersninja.com facebook grubu üyeleri katılabilirler. Gruba facebook’da kaydı olan herkes üye olabilir. Sorumuzun doğru yanıtını grubun sayfasında Posted Items’da yer alan Ödüllü Yarışma Sorusu linkinin altına yorum olarak giren ilk kişi ödülün sahibi olacak.  Kazanan kişi adresini grup moderatörüne mail attığı takdirde DVD’si evine kargo ile gönderilecektir.  

“Arkadaşım, bu yarışma sona ermiştir. Ama unutma ki hayat da kocaman bir yarışmadır. Bir yanda madalya için yarışanlar, diğer yanda madalyayı umarsamayıp yarışın keyfini çıkaranlar. Sonunda birinci gruptan yalnızca bir kişi mutlu olacaktır ama ikinci grubun tamamı mutlu bitirecektir yarışı.”

 Terso Ninja

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et