Serinin son filmi olan “Kung Fu Panda 3”, kahramanımız Panda Po’nun öğrencilikten ustalığa geçişini ve son düşmanla savaşını anlatıyor. Birçok Uzakdoğu dövüş film ve dizisinde olduğu gibi Po da daha önce karşılaşmadığı o en büyük gücü, içindeki gücünü keşfe çıkıyor.

Po’nun keşif yolculuğu “Ben kimim?” ya da daha doğrusu “Ejderha Savaşçı kimdir?” sorusuyla başlıyor. Bu soruyu nasıl yanıtlayacağını bilemeyen ve pek de zamanı kalmayan Po içinde bulunduğu bu çıkmazdan bir tesadüf eseri kurtuluyor. Gerçek babasının vadiye gelişi ve gizli bir panda köyü olduğunu söylemesiyle birlikte Po, benliğini nerede araması gerektiğini fark ediyor. Bütün ustaları bir bir dize getiren ve onların çi enerjisini ele geçiren Kai’nin karşısına çıkmak, sonunda da dünyayı kurtarmak için pek fazla vakti kalmayan Po kim olduğu sorusunu dostlarının yardımlarıyla bulmayı başarıyor.

MV5BODU3Mjk4MjQ0MF5BMl5BanBnXkFtZTgwODE4OTY5NTE@._V1__SX1853_SY824_Çocuklara yönelik bir animasyon olarak Kung Fu Panda serisi izleyiciyi hareketli sahneleriyle, görsel öğeleri ve gülünç tiplemeleriyle filmde tutmayı başarıyor. Özellikle de küçük yaştaki çocukların konsantrasyon problemi olduğunu düşünecek olursak, Kung Fu Panda serisinin dinamizmi çocuk izleyicinin sıkılmasına müsaade etmiyor, bir şekilde perdeye odaklamaya başarıyor. Tabi bütün bu görsellik karşısında altyazı okumayı tercih eden kitlenin işi de epey zorlaşıyor. Zira altyazı kaçırmamaya çalışırken filmden kopabiliyor insan. O yüzden de filmi orijinal dilinde fakat altyazıyla izlemek istiyorum diye ısrar etmenin lüzumu yok, zaten dublajı da oldukça başarılı.

MV5BMTQ0MTk3MTA4Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwNjE4OTY5NTE@._V1__SX1853_SY824_Serisinin muhtemelen son filmi olan “Kung Fu Panda 3” dostluktan, aileden, arkadaşlık ve iyilikten ödün vermeksizin izleyiciyi eğlendirmeyi başaran keyifli bir film. Panda serisinin sonu gelse de muhtemelen spin-off tadında bir proje yapılacaktır diye de ayrıca düşünüyorum.