BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Tek yıldızlı konaklama, beş yıldızlı ölüm!

hostel part 2, otel 2 DVDHostel 2 filmi

Bir süre önce sinemalarımızda gösterilen Hostel 2 sansürsüz bir DVD versiyonuyla korkuyu ve dehşeti evimize taşıyacak gibi. Üstelik yalnız da gelmiyor Hostel 2. İlk Hostel filminin iki diskli özel edisyon paketi de ardılıyla aynı anda DVD raflarında.  

Herşey Eli Roth’un gazetedeki bir haberi okumasıyla başladı. Habere göre Tayland’daki bazı fakir aileler akrabalarını 10 bin dolar karşılığında suç örgütlerine satıyorlardı. Örgütler de bu insanları sandalyeye bağlayıp bir odaya kapatıyorlardı. Heyecan ve farklı deneyimler arayan Batılı zengin iş adamları örgüte büyük paralar ödeyerek bu zavallıların kafalarına bir kurşun sıkma hakkını kazanıyorlardı.

Eli Roth bu haberden aldığı ilhamla yazdı Hostel’ı. Filmin gerçek olaylardan esinlendiği şeklindeki tanıtım kampanyasının tek dayanağı da bu haber oldu. Haberin asparagas olmadığını düşünenler için sanat bir kez daha hayatı taklit etmişti işte. Aksini düşünenler içinse 2007’de Hollanda’da cesedi bir odada sandalyeye bağlı ve işkence görmüş halde bulunan 28 yaşındaki Björn Rue, hayatın sanatı taklit ettiği yönündeydi. Söylenenlere göre sevgilisinin küçük oğluna tacizde bulunduğu için bu cezaya çarptırılmıştı ama dava tam olarak çözülemedi.

Hostel sırt çantalarıyla doğu Avrupa turuna çıkan Amerikalı gençlerin hikayesini anlatır. Bratislava yakınlarında Hostel’da kalan gençler kaçırılıp sadist iş adamlarına işkence malzemesi olarak satılır. Kaplıcalarıyla ünlü küçük kasabanın asıl geçim kaynağı bu sektördür.

4.5 milyon dolara mal olan Hostel yapımcılara gişede 80, DVD satışında ise 100 milyon dolar kazandırarak pornografik şiddetin insanların hoşuna gittiğini kanıtladı. Devam filmi için kollar çoktan sıvanmıştı.

Hostel 2 tam ilk filmin kaldığı yerden devam ediyor. Hikayenin kurbanları yine sırtçantalı turist ve yine Amerika ama bu kez erkeklerden değil, kadınlardan oluşan bir arkadaş grubu.

Hostel 2 belki gişede ilk film kadar başarılı olamadı ama düşük bütçesi sayesinde bir kez daha yüksek bir kar elde etmeyi becerdi. Filmin DVD’lerinden de elde edilecek kar dikkate alındığında Saw serisi gibi, Hostel’ın da  üç hatta dört filme ulaşacağı garanti gibi.

Sony BMG Hostel’ın çift diskli versiyonunu ve Hostel 2’yi aynı anda piyasaya vererek adeta şov yaptı. İki filmin de özel seçenek menüleri çok zengin. Hostel 2’yi Türkçe dublajlı seyredebilirsiniz ama ilk film için böyle bir şansınız yok.

Hostel
Yön: Eli Roth
Oyn: Jay Hernandez, Derek Richardson

Hostel 2
Yön: Eli Roth
Oyn: Lauren German, Roger Bart

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et