BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Tembellere DVD önerileri 2

Tembellere dvd önerileri

Evdesiniz, yapacak iş yok, ya da var da canınız istemiyor yapmak. DVD’ciye kadar gitmeyi göze aldınız ama film seçmek gözünüzde büyüyor. İşin ucunda bir de, umutla alınmış bir filmin fos çıkarak sizi hayal kırıklığına uğratma olasılığı var. Bırrr! Söylerken bile ürperdim bakın! Size bu kez beş film önerisi getiriyoruz. Karar vermenizi kolaylaştıracak ipuçlarıyla birlikte hem de… Seçin, beğenin, izleyin, Tersninja’ya dua edin… Tembellere kıyaklarımız devam edecek.

Bu filmleri sevdiyseniz, Şarküteri’yi de seveceksiniz:

Kayıp Çocuklar Şehri – Le Cite des Enfants Perdus (1995)
Belleville’de Randevu – Les Triplettes de Belleville (2003)

Şarküteri
Delicatessen

Yön: Jeunet ve Caro
Oyn: Dominique Pinon, Marie-Laure Dougnac

Dünyanın en iyi yönetmenleri arasında sayılabilecek Jeunet ve Caro’nun ilk filmleri ve ilk başyapıtları! Savaş sonrası yokluklarla boğuşan belirsiz bir coğrafya ve zamanda bir apartman dolusu insan. Bu apartmanın kapıcısı olarak işe başlayan eski bir sirk çalışanının keşfettiği müthiş bir sır. Hayatta kalma mücadelesiyle karışık bir aşk hikayesi.
Jean-Pierre Jeunet ve Marc Caro’yu dünyaya tanıtan başyapıtları. BAFTA’da En İyi Yabancı Film, Cesar’da En İyi Kurgu, En İyi İlk Film, En İyi Senaryo ödüllerinin sahibi. 1991 tarihli bir film olduğunu söyleyelim de, ne kadar gecikmiş bir DVD olduğunu siz anlayın. Film iki DVD’li özel kutusuyla piyasaya sunulmuş. Filmi Türkçe dublajlı ya da altyazılı izleyebiliyorsunuz fakat ne yazık ki 2.0 özelliğiyle. Bonus diskte standart malzemeler var.

Bu filmleri sevdiyseniz, Venedik Taciri’ni de seveceksiniz:

Elizabeth (1998)
Aşık Shakespeare – Shakespeare in Love (1998)

Venedik Taciri
The Merchant of Venice

Yön: Michael Radford
Oyn: Al Pacino, Jeremy Irons, Joseph Fiennes
Shakespeare uyarlamalarına bundan böyle bir başka gözle bakmanızı sağlayacak bir film! 16. yüzyılda Venedik’te geçen film Shakespeare’in ünlü eserinden uyarlanmış. Hıristiyan Antonio Yahudi tefeci Shylock’tan borç almıştır. Yahudilerin aşağılandığı bir dönemdir. Shylock intikamını alınan borçla ilgili ağır şartlar öne sürerek alır. Seyrettiğimiz iyi Shakespeare uyarlamalarından . Pacino ve Irons’ın filmdeki performansları olağanüstü. Hem orijinal metine sadık kalmak, hem de böyle bir sürükleyicilik yakalanabilmesi muhteşem. 26 dakikalık filmi Türkçe dublajlı ya da altyazılı olarak izleyebilirsiniz. 5.1 ses seçeneği mevcut. Onun dışında Rogert Ebert’in “Müthiş! Bir filmde izlediğim en iyi Shakespeare oyunculuklarından birini sergiliyor,” dediği Pocino ile yetinmek durumundasınız.

Bu filmleri sevdiyseniz, Dehşet Gezegeni’ni de seveceksiniz:

Yaratıklar – Slither (2006)
Ölülerin Şafağı – Dawn of the Dead (2004)

Dehşet Gezegeni
Planet Terror

Yön: Robert Rodriguez
Oyn: Rose McGowan, Freddy Rodriguez

Ordunun gizlice yürüttüğü bir projede üretilen madde havaya karışınca sakin bir kasabada yaşayan insanlar yürüyen ölülere dönüşmeye başlarlar. Bu maddeye maruz kalmayan bir grup insan hayatta kalmak için amansız bir mücadeleye girerler.
İki kafadar Quentin Tarantino ve Robert Rodriguez’in başlattıkları Grindhouse projesi kapsamında çekilen film, iki yönetmenin beslendikleri kişisel sinema belleğine ve “ucuz film” zevkine adanmış bir yapıt. Tarantino projeye Ölüm Geçirmez / Death Proof ile katılmıştı. Şöyle diyelim Rodriguez’in katılımı çok daha iyi olmuş. Türkçe dublajlı ve altyazılı olarak seyredebileceğiniz filmin özel seçeneklerinde iki kısa dökümanter var: Robert Rodriguez ile 10 Dakikalık Film Okulu ve Filmin Kötü Kızları ve Sert Adamları

Bu filmleri sevdiyseniz, Temel Parçacıkları da seveceksiniz:

Eğitmenler – The Edukators (1995)
Düşler, Tutkular ve Suçlar – The Dreamers (2004)

Temel Parçacıklar
The Elementary Particles

Yön: Oskar Roehler
Oyn: Moritz Bleibtreu, Christian Ulmen

Aynı anne, başka babalardan doğan, hayatı tamamen farklı algılayan orta yaşlı iki üvey kardeşin “bırakıldıkları” yaşam ortamlarında mutluluğu çıkan yolu bulma; kadınlarla olan sorunlu ilişkilerinin üstünü örttüğü cinsellikleri keşfetme çabaları. Michel Houellebeco’nun romanı çok başarılı bir şekilde sinemaya uyarlanmış. İki kardeşin hikayesinin işlevi, cinsellik kavramının otopsisinde ustalıkla kullanılan bir neşter gibi. Bleibtreu süper. Filmi ister orijinal dilinde, ister Türkçe izleyin, 2.0 dinleyeceksiniz. Özel seçenekler listesinde filmin kamera arkası görüntülerinin yanı sıra oyuncular ve yönetmenle yapılan söyleşiler yer alıyor. Türkçe altyazı var. Houllebeco’nun 25 ülkede yayımlanmış ödüllü romanını okumuş kadar oluyorsunuz bu film sayesinde! 108 dakikada bir roman, insan daha ne ister!

Bu filmleri sevdiyseniz, Pars’ı da seveceksiniz:

Kurtlar Vadisi Irak (2005)
Deliyürek Bumerang Cehennemi (2001)

Pars: Kiraz Operasyonu

Yön: Osman Sınav
Oyn: Mehmet Kurtuluş, Nida Şafak

Deli Yürek ve Kurtlar Vadisi gibi iki çok seyredilen diziden sonra yüksek bütçeli, Hollywood tarzı bir aksiyon çekmek üzere kolları sıvayan Osman Sınav’ın bol efektli, bol “stunt”lı filmi.
Atilla gözünü budaktan sakınmayan, suçluların peşinden sonuna kadar giden bir narkotik polisidir. Yine büyük bir izin peşine düşmüştür. Uyuşturucu Baronu meclisteki ve polisteki maaşlı adamlarını kullanarak Atilla’yı durdurmaya çalışır.
Film iki DVD’li olmasına rağmen, ek özelliklerinin doyurucu olduğu söylenemez. Bonus disk fragmanlar, fotoğraflardan, kamera arkası ve gala görüntülerinden ibaret. Bu, işin magazin tarafına fazla takılıp, filmlerin yan ürünlerini yaratma konusunda kendimizi geliştiremediğimizin kanıtı.
Son tahlilde TV dizilerinin takipçilerini gayet iyi oyalayacak bir film. Gelecekte bir Türk aksiyon sinemasının oluşmasını istiyorsak bu tür cesur denemeler şart!

Bu arada evde pineklemeye uzun bir süre devam edecekseniz, sizi sizin gibi arkadaşlara kucak açan alternatif facebook grubumuz olan Tembellik Hakkımız Engellenemez’e de davet ediyoruz.

İlginizi çekebilir...

Disney+ - Film

Werewolf By Night, şiddet eksenli bir Hollywood aksiyonu olmakla birlikte arka planında kendisinden beklenmeyen bir derinliğe sahip.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et