BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

"Şimdi evden çık, git üç saat DVD seç kim uğraşacak" diyen tembellere, sinema kalabalıklarına girip grip kapmak istemeyen pimpiriklilere DVD önermeye devam ediyoruz. 3.10 To Yuma, Pan'ın Labirenti, Krallık, Ölüm Geçirmez ve Kızkardeşler...

DVD

Tembellere DVD Önerileri 3 (Tembel tembeli sever çünkü!)

“Şimdi evden çık, git üç saat DVD seç kim uğraşacak” diyen tembellere, sinema kalabalıklarına girip grip kapmak istemeyen pimpiriklilere DVD önermeye devam ediyoruz. 3.10 To Yuma, Pan’ın Labirenti, Krallık, Ölüm Geçirmez ve Kızkardeşler…

3.10 to yuma

“Şimdi evden çık, git üç saat DVD seç, kim uğraşacak” diyen tembellere, sinema kalabalıklarına girip grip kapmak istemeyen pimpiriklilere DVD önermeye devam ediyoruz. 3.10 To Yuma, Pan’ın Labirenti, Krallık, Ölüm Geçirmez ve Kızkardeşler…

1

Affedilmeyen – Unforgiven (1992)
Gunfight At The O.K. Corrall (1957)

Bu filmleri sevdiyseniz, bunu da seveceksiniz:

3.10 to Yuma
Yön: James Mangold
Oyn: Russell Crowe, Christian Bale

Korkulan haydut Ben Wade sonunda yakalanır ama çetenin geri kalanı serbestken onu güvenli şekilde nakletmek de kolay bir iş değildir. Paraya ihtiyacı olduğu için savaş gazisi bir çiftçi, Dan Evans da Pinkerton ajanlarına katılır.

1957 tarihli western klasiğini bu kez Walk The Line ve Identitiy filmlerinin yönetmeni James Mangold beyazperdeye taşıyor. Mangold’un ve filmin oyuncularının ilkinden daha iyi bir film ortaya çıkardığını söylemek de açıkçası hiç yanlış olmaz.

Türkçe ve İngilizce DD 5.1 ses seçeneğiyle izleyebileceğiniz filmin ekstraları arasında çıkartılmış sahnelerin ve yapım belgeselinin yanı sıra, Vahşi Batı’nın kanunsuzlarına bir bakış atılan küçük bir bölüm de var. Hepsini de Türkçe altyazısı mevcut.

3:10 To Yuma western olarak da dramatik bir sanat yapıtı olarak da tat veren ender filmlerden.

2

Düşler Ülkesi – Finding Neverland (2004)
Hiç Bitmeyen Öykü – Neverending Story (1984)

Bu filmleri sevdiyseniz, bunu da seveceksiniz:

Pan’ın Labirenti
Pan’s Labyrinth

Yön: Guillermo Del Toro
Oyn: Sergi Lopez, Maribel Verdu

İç savaşın sürdüğü 40’lı yılların İspanya’sında, 10 yaşındaki Ofeila üvey babasının kırsaldaki karargahının arka bahçesinde bir labirent, masal diyarına açılan bir kapı keşfeder. Anahtara ulaşmak içinse bazı sınavlardan geçmesi gerekmektedir.

Filmin yönetmeni Blade 2 ve Hellboy’dan hatırlayabileceğiniz Del Toro olduktan sonra aslında başka bir sebep aramaya gerek yok. Filmin 3 dalda aldığı Oscar ödülleri, SİYAD tarafından Yılın En İyi Filmi seçilmiş olması bile teferruat.

Film şanına yakışır bir şekilde iki diskli bir pakette piyasaya çıktı. İkinci diskte 80 küsur dakikalık ekstra var. Del Toro’nun önsözü, Peri Masalı, Karakterler, Yönetmenin Not Defteri, Pan’ın Labirenti Kitapçığı başlıklardan sadece birkaçı. Hepsi Türkçe altyazılı.

Fantastik sinema türünün en önemli filmlerinden biri olmakla kalmıyor, sinemanın en önemlileri arasına da giriyor film.

3

İkiz Tepeler – Twin Peaks (Dizi – 1990)
Stephen King’s Kingdom Hospital (2004)

Bu filmleri sevdiyseniz, bunu da seveceksiniz:

Krallık
Kingdom

Yön: Lars Von Trier
Oyn: Erns-Hugo Jaregard, Udo Kier, Rolffes Holger

Danimarka’nın en köklü hastanelerinden biri olan Krallık’ta meydana gelen esrarengiz olaylar ve bu hastanenin birbirinden egzantirik sakinlerini konu alan 8 bölümlük dizi. İnsanların ve ruhların dünyasının birbirine geçtiği, “İkiz Tepelervari” bir öykü.

Krallık, Kieslowski’nin Dekalog’undan sonra sinema dünyasının en önemli TV projesi kabul ediliyor. Gerilim, komedi ve toplumsal nhicivlerin bir araya getirildiği bu dizi, 2004’de Stephen King yorumuyla 13 bölüm olarak bir kez daha çekildi.

Dört diskli özel bir pakette satışa sunulan Kingdom’da dizinin toplamda 570 dakika süren 8 bölümü var. Türkçe ya da Türkçe altyazılı seyredilebiliyor. Trier’in yorumları, film fragmanları ve reklamları, bir bölüm için çekim hataları da ekstraları oluşturuyor.

İnsan TV için yapılmış olmasına rağmen sıradışı olan bir şey izleme şansını hayatta kaç kez yakalar ki?

4

The Duel (1971)
Shaft (1971)
Bu filmleri sevdiyseniz, bunu da seveceksiniz:

Ölüm Geçirmez
Death Proof

Yön: Quentin Tarantino
Oyn: Kurt Russell Crowe, Rosario Dawson

Beş kişilik kız arkadaş grubu küçük kasaba barındaki geceyi bira eşliğinde tamamlarken dikkatli bir göz onları izlemektedir. Gece sona ermeden kızlardan birini öldürecek olan bu adam ertesi gün de diğer kızların hayatını cehenneme çevirecektir.

Tarantino’nun 70’li yılların kötü filmlerine saygılarına sunmak adına çektiği film, deli kaçık yönetmenin kankası Robert Rodriguez ile başlattığı Grindhouse projesinin bir ayağı. Filmde yalnızca içerik değil, görsel ve biçimsel olarak da 70’ler referans alınmış.

Filmi Türkçe ve İngilizce 5.1 ses seçeneğiyle izleyebilirsiniz ama özel seçeneklerde yer alan Kurt Russel’a ve filmdeki dublör sürücülere ayrılmış iki bölümü anlayabilmek için İngilizcenize güvenmeniz gerekiyor. Çünkü altyazı yok.

Tarantino filmi çekerken çok eğelenmiş belli ki, ama bunu filmi seyereden herkes için söylemek mümkün değil!

5

Dead Ringers (1988)
Sessizlik Yemini – The Pact of Silence (2003)

Bu filmleri sevdiyseniz, bunu da seveceksiniz:

Kızkardeşler
Sisters

Yön: Douglas Buck
Oyn: Chloe Sevigny, Stephen Rea

Gazeteci Grace Collier, komşusu olan genç ve güzel model Danielle Breton’un dairesinde kanlı bir cinayete tanık olur fakat kimseyi buna inandıramaz. Grace, özel bir dedektifin yardımı ile bu gizemli olayı çözmeye çalışır.

Film, gerilim sinemasının usta yönetmeni Brian De Palma’nın hikayesinden uyarlanmış.

Türkçe altyazı seçeneğiyle izlenebilen film geniş bir ekstra bölümüne sahip. Yedi kısıma bölünmüş kamera arkası öykülerine, 9 adet de silinmiş sahne eşlik ediyor. Bu bölümleri İngilizce altyazılı olarak seyredebilirsiniz.

“Şeytan doğunlarında birleştirdi, günah peşlerini asla bırakmadı!”

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et