BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Haber

“Kafa Ayarı” devreye girdi!

 www.kafaayari.com

Sinema ağırlıklı popüler kültür sitesi Kafa Ayarı Şubat 2008’den itibaren “korsan” olarak başlattığı yayını resmileştiriyor!


Ağır bir film ve dizi bombardımanı altında bulunduğumuz bu zamanda Kafa Ayarı gündemin seçkin film ve yayınlarını ele almayı amaçlıyor. Bu sitede diğer sinema sitelerindeki gibi ‘her’ film yok, sadece yazarların seçtikleri filmler var.

Kısa bir süre içinde 30’a yakın eleştiri ve sıkça değişen gündem haberleriyle hızlıca yayına geçen Kafa Ayarı yakın zamanda kitap ve müzik dünyasına da el attı.

Ellerindeki imkânlarla dizi ve filmleri takip eden Kafa Ayarı ekibinin sitesine 80’lerin kült kavramlarından birini seçmesi tesadüf değil.

Alacakaranlık Kuşağı’yla, Hayalet Avcıları’yla büyüyen yazarlar şimdi de Lost’u, Michel Gondry’yi ele alıyorlar. Sitelerini açmak için Tim Burton’ı beklediler ve Sweeney Todd ile açılışı yaptılar.

Kafa Ayarı, gündemden ‘kafa’sı allak bullak olanlara alternatif olmak istiyor. Yazarlar her filmi kısa kısa ele almak yerine daha iddialı ve tehlikeli bir işe girişip kendi tercih ettikleri filmleri adam akıllı didiklemeyi, farklı disiplinlere de sarkarak incelemeyi hedefliyor.

Fuat Er, Celil Civan, Cihan Balunak ve Seyithan Fırat Korkmaz sinemanın, Altun Boyacıyan müziğin gündemini takip ediyor. Sitede sadece vizyondaki filmler değil, “ömür boyu garantili” kült filmler, unutulmayan klasikler ve “yıkıp geçen” film ve diziler de var.

“Gişe rekortmenleri” yerine ‘sinema’yı tercih edenlere: www.kafaayari.com

İlginizi çekebilir...

Disney+ - Film

Werewolf By Night, şiddet eksenli bir Hollywood aksiyonu olmakla birlikte arka planında kendisinden beklenmeyen bir derinliğe sahip.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et