Untitled1
Yeşilçam’da  en fazla film çeken üçüncü yönetmendir Oğuz Gözen. Küçük Ceylan‘lı, Müslüm Gürses‘li, Hakkı Bulut‘lu şarkıcı-türkücü filmlerinin Ed Wood‘udur. Filmi tamamlamak için 1 hafta uzun bir süredir onun için. Gözen’in iş yoğunluğu yüzünden hayata bir türlü geçiremediği ilginç projeleri de vardır. İstanbul semalarında görülen UFO’ların gazıyla girişilen bir uçandaire filmi mesela. Bir başkası da Erol Büyükburç‘u başrolünde oynatacağı Süpermen Gangsterlere Karşı  adlı filmdir.  Afişi bile hazırlanan, pek çok sinemadan önsipariş alan bu film bir türlü hayata geçemedi. Bu projeleri Oğuz Gözen’e sorduk, o da nasılını, niçinini iyice bir anlattı bize.

[flashvideo file=wp-content/uploads/2011/10/tersoguzgozen_01.flv /]

5 YORUMLAR

  1. Yıllardır görüşemediğim arkadaşım OĞUZ GÖZEN,benim İstanbul Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu’ndan tanışıklığım olan bir sanatçıdır.O da benim gibi Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü’nde rahmetli yönetmen FERİH EGEMEN’in talebelerindendir.Tiyatro oyunculuğundan sonraki yıllarda Oğuz Gözen,Yeşilçam’da B Sınıfı türünde bir çok ilginç filmin yönetmenliğini yaptı.çok ilginç filmlere imza attı.Filmografisine bakarsanız,hangi ilginç filmleri yapmış olduğunu görürsünüz.Bu sayfada yıllar sonra Oğuz’u canlı görmekten memnuniyet duydum.Güzel ve ilginç bir röportaj olmuş.

  2. Oğuz Gözen Türkiye’nin tarantino’sudur. Her devirde birbirinden değişik filmlere imza atmıştır. Hep ayakta kalmıştır. Çok farklı bir çizgisi vardır.

  3. Türkiye’de gelmiş geçmiş en fazla film çeken yönetmen Oğuz Gözen dururken(158 film), Hülya Avşar’ı juri başkanı yapmak nasıl bir garipliktir. Bu ülkede juri başkanı olabilecek en az on yönetmen sayabilirim size. Bu iş kulaktan dolma, yüzeysel bilgilerle olabilecek bir iş değil.

  4. Hülya Avşar hakikaten çok güzel bir kadın.O güzelliğiyle Antalya film festivali’nde venüs heykelini en iyi şekilde temsil edebilirdi.Ama juri başkanlığına hiç yakışmadı.Sinema bir kültür, sanat işi. Bu işi ehline bırakmak lazım. Yoksa sinema’nın ciddiyeti kalmaz. Bu işi yapabilecek olan, nice kilometre taşı filmlere imza atmış yönetmenler, film yapımının her kademesinde çalışmış kişiler,guinnes rekorler kitabına geçmiş senaristler, sinemada duayen seviyesine gelmiş kişiler var.Onlar dururken Hülya Avşar’ın juri başkanı olması gülünç..

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here