ABCsOfDeath2-5-Contest1

İlki 2012 yılında gösterime giren ve kısa korku filmleri antolojisinden oluşan The ABCs of Death’in ikincisi için hummalı bir çalışma devam ediyor. İngiliz alfabesinin 26 harf oluşundan yola çıkan ve her bir harf için ayrı bir korku kısası içeren filmde, M harfi için amatör filmler yarışıyor. Bu filmler arasında bizim topraklardan bir kısa da mevcut.

2012 yılında ilk defa seyirci karşısına çıkan antolojide Ben Wheatley (Kill List, Sightseers), Yoshihiro Nishimura (Tokyo Gore Police), Nacho Vigalondo (Timecrimes) gibi yönetmenler bulunuyordu.  İlk filmde yarışma bölümü için seçilen harf ise T idi. ABCs of Death 2‘deki katılımcı yönetmenler arasında Alex de la Iglesia (El Dia de la Bestia, La Comunidad), Bill Plympton (Idiots and Angels, The Tune), Vincenzo Natali (Cube, Cypher) gibi isimler bulunuyor. Animasyon, kukla, stop-motion gibi farklı çekim teknikleri arasında ayrım gözetmeyen ikinci filmin yarışma bölümü için ise M harfi seçilmiş. M harfinin taliplileri arasında Barış Erdoğan tarafından yönetilen M is for Mobile da bulunuyor.

m is for mobile

2 dakika 46 saniyelik film, kısa süre içerisinde izleyicilerden büyük ilgi görmüş vaziyette. ABCs of Death 2‘de diğer 25 filmle birlikte yer alabilmesi için finalde ilk 12’nin içinde kalması gerekiyor. Seyirci oylaması ve jüri oylaması olarak iki bölümde finale kalma şansı olan filme siz de bir şans vermek isterseniz ABCs of Death 2’nin sitesinde izleyip beğenerek destek olabilirsiniz. M is for Mobile için daha fazla bilgiye Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here