BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

yarışma ön jürisi tarafından başvuru koşullarına uygun olan 199 film arasından “En İyi Yerli Kısa Film”, “En İyi Yabancı Kısa Film” ve “Gençlik Temalı En İyi Kısa Film” kategorilerinde 5'er film Altın Pars Ödülü için yarışacak

Festival

Altın Pars Kısa Filmcileri Ankara’da buluşturdu!

yarışma ön jürisi tarafından başvuru koşullarına uygun olan 199 film arasından “En İyi Yerli Kısa Film”, “En İyi Yabancı Kısa Film” ve “Gençlik Temalı En İyi Kısa Film” kategorilerinde 5’er film Altın Pars Ödülü için yarışacak

altin-pars

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Uluslararası Gençlik Kısa Film Festivali” bugün Ankara Rixos Otel’de yapılacak açılışla başlıyor.

Film gösterimleri ve  genç yönetmenlerle yapılacak olan etkinlikler, Kızılay Kızılırmak Sineması’nda gerçekleştirilecek. Türkiye’den ve dünyadan 100’e yakın kısa filmci Ankara’da buluşturan festival, halka açık ve ücretsiz olarak bir hafta sürecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Uluslararası Gençlik Kısa Film Festivali” gençlerin sinema sanatına olan ilgilerini artırmak, gençler arasında kısa film yapımını özendirmek, Türkiye’de kısa filmin gelişimine katkıda bulunmak ve bunun yanı sıra genç yönetmenleri desteklemek amacıyla bu yıl ilk kez düzenleniyor.
14-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival, 14 – 35 yaşları arasındaki yerli ve yabancı genç yönetmenlerce çekilmiş olan kısa filmlerden hazırlanmış programla Kızılırmak Sineması’nda gerçekleşecek. İki ayrı salonda sürecek olan etkinlikler yer numaralarıyla sınırlı olacak.

Ana jüri tarafından yapılacak olan değerlendirme için yarışma ön jürisi tarafından başvuru koşullarına uygun olan 199 film arasından “En İyi Yerli Kısa Film”, “En İyi Yabancı Kısa Film” ve “Gençlik Temalı En İyi Kısa Film” kategorilerinde 5’er film Altın Pars Ödülü için yarışacak.

Ayrıca dünyanın en önemli sinema etkinliklerinden biri olarak kabul edilen ve her yıl dünyanın ilgiyle takip ettiği Oscar Ödülleri kapsamında bu yıl “Kurmaca Kısa Film” ve “Animasyon Kısa Film” dalında aday olmuş 10 film Türkiye’de ilk kez Uluslararası Gençlik Kısa Film Festivali kapsamında sinema severlerle buluşacak.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et