BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Gerekli Şeyler Yayıncılık, Ed Brubaker’ın yazıp farklı ressamların resimlediği bu 14 sayıyı iki ciltte biraraya getirirerek çizgi roman severlerle buluşturdular.

Görkemli Çizgiroman-ım!

Bir Rus, bir Alman, bir de Kaptan Amerika: Kış Askeri

Gerekli Şeyler Yayıncılık, Ed Brubaker’ın yazıp farklı ressamların resimlediği bu 14 sayıyı iki ciltte biraraya getirirerek çizgi roman severlerle buluşturdular.

kis-askeriCaptain_America

Soğuk ve Sıcak Savaş paranoya ve entrikalarının doğaüstüyle buluştuğu bir Captain America macerası: Kış Askeri


cap-amerikaKaptan Amerika’nın 2014 yapımı sinema filmi Kış Askeri’nin antagonisti James Buchanan Barnes, ya da bilinen lakabıyla “Bucky”, yolu Marvel evreninin Kaptan Amerika galaksisinden geçenler için yabancı bir karakter değildi. 2011 yapımı İlk Yenilmez: Kaptan Amerika filminde de kısa bir süreliğine boy gösteren Bucky (Sebastian Stan) Joe Simon ve Jack Kirby tarafından 1941’de yaratılmıştı. II. Dünya Savaşı’nda Kaptan Amerika ile birlikte çarpışan Bucky, Cap’in buzullara gömüldüğü son operasyonda hayatını kaybedince çizgi roman severler onun Marvel evrenini sonsuza dek terk ettiğini düşünmüşlerdi. 2004’e kadar bunun aksini düşündürecek bir gelişme de yaşanmamıştı. Her şey Ed Brubaker’ın DC’den Marvel geçip bir Emre Belözoğlu vakası yaratmasıyla değişti. Brubaker marvel için yarattığı yeni seride Bucky’yi Kış askeri olarak geri döndürüyordu. Hikayeye göre Bucky öldü sanıldığı olay da tıpkı Cap gibi buzullara düşmüş ve süper asker serumu sayesinde hayatta kalmıştır. Ancak onu buzullardan çıkaran Ruslar olmuştur. General Vasily Karpov komutasındaki birlik tek kolu kopmuş olan Bucky’yi biyonik bir kolla yenileyip hafızasını sıfırlarlar. Yeniden programlanan Bucky Ruslar’ın süper asker-casus-suikastçisi haline gelir.

İlk Yenilmez - Kaptan Amerika (Captain America - The First Avenger)

Anthony ve Joe Russo’nun yönettiği filmde 2 saat 8 dakikada anlatılan Buck’nin Kış Askeri’ne dönüşme hikayesi çizgi roman cinsinden 14 sayıya tekabül ediyor. Gerekli Şeyler Yayıncılık, Ed Brubaker’ın yazıp farklı ressamların resimlediği bu 14 sayıyı iki ciltte biraraya getirirerek çizgi roman severlerle buluşturdular. Okuyunca her zamanki gibi film ile uyarlandığı çizgi roman arasında bir takım farklar olduğunu göreceksiniz. Dolayısıyla daha tatmin edici bir Kış Askeri hikayesi için istikamet çizgi roman.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et