BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

İlki Bruce Lee'nin başrolde arz-ı endam ettiği bir animasyon olan Le Petit Dragon (Küçük Ejder). 2009 yılı Fransız yapımı olan 8 dakikalık kısanın yönetmeni Bruno Collet. Bir sabah bağlı olduğu kutusunun içinde canlanan Küçük Ejder Bruce, 8 dakika içinde maceradan maceraya koşuyor.

Tuğba Keleş

Bruce Lee Elli Korkunç Kedi* (Le Petit Dragon-The Cat with Hands)

İlki Bruce Lee’nin başrolde arz-ı endam ettiği bir animasyon olan Le Petit Dragon (Küçük Ejder). 2009 yılı Fransız yapımı olan 8 dakikalık kısanın yönetmeni Bruno Collet. Bir sabah bağlı olduğu kutusunun içinde canlanan Küçük Ejder Bruce, 8 dakika içinde maceradan maceraya koşuyor.

court_le-petit-dragon

Bu hafta, uzun uzun yazıp sizleri bunaltmak istemediğim için, konsantrasyon sorunu olanlar için iki kısa film seçtim sevgili okurlar.(Tembelin Savunma Sanatı)

Tuğba Keleş Tuğba Keleş

İlki Bruce Lee‘nin başrolde arz-ı endam ettiği bir animasyon olan Le Petit Dragon (Küçük Ejder). 2009 yılı Fransız yapımı olan 8 dakikalık kısanın yönetmeni Bruno Collet. Bir sabah bağlı olduğu kutusunun içinde canlanan Küçük Ejder Bruce, 8 dakika içinde maceradan maceraya koşuyor.

Ödüle doymayan ikinci kısa filmimiz ise The Cat with Hands (Elleri olan Kedi) ise 2001 İngiliz yapımı. Robert Morgan tarafından kotarılan stop-motion animasyon, 3 dakika olmasına rağmen ürpertici masal havasını başarılı bir şekilde yansıtıyor. Filmi alt yazısı olmadığı için kısaca anlatmak gerekirse; bir adam her şeyin orada başladığını söylediği bir kuyu başında insan uzuvlarını çalan bir kediden bahsetmektedir. Öyle ki, kedi insan suretine bürünene kadar uzuv çalmaya devam eder. Yalnız konuşan amcanın başı, anlattığı masalın ana kahramanı olmak gibi bir derde girecektir.

*Başlıkta biraz manipülasyon yapmış olabilirim. Günahı boynuma…

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et