BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

6 filmin görücüye çıktığı bu haftada bizim işaret etmeyi tercih ettiğimiz film, oyuncu kadrosu ve yönetmeni ile öne çıkan Salgın.

Vizyon

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (21 Ekim 2011)

6 filmin görücüye çıktığı bu haftada bizim işaret etmeyi tercih ettiğimiz film, oyuncu kadrosu ve yönetmeni ile öne çıkan Salgın.

Vizyonda bu hafta 6 film görücüye çıkarken, nitelik ortalamasının vasatı bulması festival sonrası sinema severlerin Oscar telaşını beklemek zorunda kalacağının işareti belki de. Öte yandan vizyon programındaki çeşitlilik, hemen her seyircinin kendine uygun bir film bulabilmesini sağlıyor. Tabii seyrettiğinden ne kadar memnun kalacağı ayrı bir soru işareti. Bizim işaret etmeyi tercih ettiğimiz film, oyuncu kadrosu ve yönetmeni ile öne çıkan Salgın.

Conan
Conan The Barbarian
Yönetmen: Marcus Nispel

Senaryo: Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer, Sean Hood (Robert E. Howard’ın yarattığı karakterden)

Oyuncular: Jason Momoa, Rachel Nichols, Stephen Lang, Rose McGowan, Saïd Taghmaoui, Ron Perlman

Yapım: 2011, ABD, 113 dk.

Robert E. Howard’ın efsanevi Weird Tales dergisinde hikayelerini yayımladığı, Marvel’ın çizgi romanını yayımlaması ile kitlesel beğeni kazanan ve Arnold Schwarzenegger’ın beyaz perdede canlandırdığı Kimmeryalı Barbar Conan, bu kez Jason Mamoa tarafından ete kemiğe bürünüyor. Conan’ın babasının intikamını alma macerası karakterin hayranlarında heyecan yarattıysa da çıkan sonuç sadece fanatikleri değil ortalama seyirci kitlesini de mutlu etmedi.

Felaket Henry
Horrid Henry The Movie
Yönetmen: Nick Moore

Senaryo: Lucinda Whiteley (Francesca Simon’un kitabından)

Oyuncular: Theo Stevenson, Scarlett Stitt, Ross Maron, Anjelica Huston, Richard E. Grant, Parminder Nagra

Yapım: 2011, İngiltere, 93 dk.

Ülkemizde İletişim Yayınları tarafından yayımlanan Felaket Henry, İngiltere’de son derece popüler bir çocuk kahraman. Çizgi dizi olarak da büyük beğeni kazanan karakterin gerçek oyunculu sinema filmi uyarlaması ise yarattığı rüzgarın çok gerisinde. Zaten yeterince “yaramaz çocuk” karakteri yok mu?

Istanbul
Isztambul
Yönetmen: Ferenc Török

Senaryo: Ferenc Török

Oyuncular: Johanna ter Steege, Yavuz Bingöl, Lukáts Andor, Varga Norbert, Selçuk Uluergüven, Tenki Réka

Yapım: 2011, Macaristan / Hollanda / İrlanda / Türkiye

Macaristan’ın yeni nesil tanınmış yönetmenlerinden Ferenc Török’ün son filmi, kocası tarafından terk edilince buhrana sürüklendiği için yatırıldığı akıl hastanesinden kaçarak Türkiye’ye gelen Katalin’in burada tanıştığı Halil’e duyduğu aşk ile ailesi arasında kalmasının hikayesi. Film hakkında detaylı pek bir bilgi bulunmuyor. Eli yüzü düzgün bir dramaya benzese de farklı anlamlarda sürprizlere açık.

Paranormal Activity 3
Yönetmen: Henry Joost, Ariel Schulman

Senaryo: Christopher B. Landon, Oren Peli

Oyuncular: Katie Featherston, Sprague Grayden, Lauren Bittner, Mark Fredrichs

Yapım: 2011, ABD, 85 dk.

Oren Peli’nin, başına devlet kuşu konan projesi Paranormal Activity, paragöz Hollywood yapımcılarının elinde Saw serisi ile yarışa sokuluyor. Üçüncü filmde tekinsiz varlıkların kurbanları iki küçük kız kardeş. Yurtdışında genel olarak olumsuz eleştiriler alan film, serinin meraklılarına hitap ediyor.

Salgın
Contagion
Yönetmen: Steven Soderbergh

Senaryo: Scott Z. Burns

Oyuncular: Marion Cotillard, Matt Damon, Laurence Fishburne, Jude Law, Gwyneth Paltrow, Kate Winslet

Yapım: 2011, ABD / BAE, 106 dk.

Ocean’s serisi ile kalabalık yıldız kadrosunu iyi idare edebildiğini gösteren Steven Soderbergh, küresel bir korku hikayesi ile seyirci karşısına çıkıyor. Salgın bir hastalık karşısında insanlığın yaşayacağı aciziyete vurgu yapan yönetmen, kendisinden beklenen seviyede bir iş çıkartmasa da seyircinin ilgisini çekmeyi başarmışa benziyor.

Türk Pasaportu
Yönetmen: Burak Cem Arlıel

Senaryo: Deniz Yeşilgün, Gökhan Zincir

Oyuncular: Altan Gördüm, Eylem Demir, Cosma Constantin,

Gavril Patru, Claudiu Gheorghe

Yapım: 2011, Türkiye, 91 dk.

Yerli Schindler’s List diyebileceğimiz Türk Pasaportu, II. Dünya Savaşı’nın az bilinen bir hikayesini aktarıyor. Fransa’daki Musevilere Türk pasaportu ayarlayarak Türkiye’ye kaçıran kahraman diplomatların maceraları, kurgusal sahnelerle güçlendirilmeye çalışan belgesel tarzında. Temiz işçiliği ile övgü alan filmin meseleye yaklaşımının “Türklüğe övgü” çerçevesinin dışına çıkabildiğini umuyoruz.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et