BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Kadıköy'deki olağan istasyonlarımızdan biri olan Büyülü Rüzgar'ın raflarında bir kez daha yeni çizgi roman avına çıktık. İşte bizim çantaya attıklarımız...

Görkemli Çizgiroman-ım!

Büyülü Rüzgar raflarından bu ay seçtiğimiz çizgi romanlar…

Kadıköy’deki olağan istasyonlarımızdan biri olan Büyülü Rüzgar’ın raflarında bir kez daha yeni çizgi roman avına çıktık. İşte bizim çantaya attıklarımız…

Kadıköy’deki olağan istasyonlarımızdan biri olan Büyülü Rüzgar’ın raflarında bir kez daha yeni çizgi roman avına çıktık. İşte bizim çantaya attıklarımız…

Hulk: Gri

Jeph Loeg – Tim Sale

Marmara Çizgi

Ve Marvel editörlerinin aklına süper bir fikir gelir. Kahramanlarımızın aşk hayatını deşeceklerdir. Üç süper kahramanın hayatlarındaki ilk büyük aşklarıyla ilgili yaşadıkları maceralardan oluşan mini bir seri. Bu kahramanlardan biri de Hulk’tur. (diğerleri Örümcek Adam ve Daredevil) Hulk: Gri’de, Yeşil Canavar’ın ilk olarak ortaya çıktığı günlere dönüyor ve onun Betty Ross’la olan ilişkisinden doğan sonuçlara tanık oluyoruz.

Tolbiak Köprüsünde Hava Puslu

Tardi – Leo Malet

Versus

20. yüzyılın her iki yarısını da doyasıya yaşayan Leo Malet’in Sam Spade ve Philip Marlowe gibi Amerikalı kara film özel dedektiflerine benzeyen ünlü Nestor Burma karakterinin sık sık dahil olduğu o suç hikayelerinden birini konu alıyor kitap. Bir Çingene güzeli, bir ceset, geçmişle bugün arasında pusulu bir köprü, sahne olarak her Nestor Burma macerasında olduğu gibi Paris’in farklı bir semti ve Tardi’nin siyah beyaz çizimleri… Tüm bunlara şüphe ve kötücül ihtiraslar katılınca ortaya bir kara çizgi roman çıkıyor.

Efsane (1. Bölüm)

Yves Swolfs

Prestij

Clint Eastwood spaghetti westernlerinden esinlenen Durango, tarihi bir vampir hikayesi olan Le Prince de la Nuit (Gecenin Prensi) gibi eserleriyle ünlü Belçikalı çizgi romancı Yves Swolfs’un 2003’te saygın çizgi roman yayıncısı Soleil için yaptığı çalışma. Ortaçağ’da geçen, bolca kılıç dövüşü ve büyü içeren bu fantastik macerada Halsbourg’lu Tristan’ın hikayesini çocukluğundan başlayarak dinlemeye başlarız. Tristan’ın kaderi daha hayatının başlarında trajik bir şekilde değişmiştir ve devamında da en mutlak güce sahip olabilmek için yanıp tutuşan insanların sebep olduğu dramatik olaylar neticesinde Avare Şövalye adlı bir savaşçıya dönüşmüştür. Mücadelesi artık ölümünedir.

Cam Kent

Paul Auster – Paul Karasik – David Mazzucchelli

Turkuvaz Kitap

Paul Auster’ı meşhur eden New York Üçlemesi’nin bir yağını oluşturan Cam Kent’in ehli çizerler tarafından gerçekleştirilmiş çizgi roman uyarlaması. Çizgi romana bir önsöz yazan efsane çizgi hikayeci Art Spiegelman da bu projenin adeta danışmanı gibi çalışmış. 100 Yılın En İyi İngilizce Çizgi Romanları’ndan biri olarak seçilen ve SBD’de ilk kez 1994 yılında yayımlanan kitap aslında ülkemizde de 1998 yılında Aksoy Yayıncılık’ın her elimize aldığımızda dağılan kalitesiz ciltleriyle hatırlanan Egoist dizisinin 5. kitabı olarak çıkmıştı sessiz sedasız.

Spirou ve Fantasio: Dikkat Zorkonlar

Yoann- Vehlmann

Desen

Onlarınki 1938’den beri devam eden, Fransız-Belçika ortak yapımı bir fantastik maceralar silsilesi. Onlar iki acar muhabir ve gözlerini budaktan esirgemeyen iki maceracı kafadar… Bu kez de kendini vahşi bitkilerin ve garip yaratıkların istilasının ortasında bulan bir dostlarını kurtarmak için kolları sıvıyorlar.

Nathan Never

Medda, Serr & Vigna

SCI FI

Hem geçmişten hem gelecekten eski bir dost geri döndü: Özel Ajan Nathan Never. Önce Doğan Egmont, sonra Lâl Kitap tarafından yayımlanan bu çok başarılı bilim kurgu serisi Türkiye macerasına kaldığı yerden devam ediyor. Üç sayının bir araya getirildiği kitap tam 328 sayfa.

Brendon

Chiaverotti & Roi

1001 Roman

Kıyamete yakın bir meteor felaketi yaşamış dünyada yaşam hala devam etse de uygarlıktan pek eser kalmamıştır. Kahramanımız Brendon bu vahşi ve kanunsuz dünyada azılı suçlulara, mutantlara ve kötücül şeytanlara karşı iyilerin yanında yer almaktadır.

 

Makul Koca Memoşko – Yenilginin Kısa tarihi

Memo Tembelçizer

Mürekkep

Çizerin Uykusuz dergisindeki çoğunluk iki kişilik ev hallerini konu alan ve hem beğenilerek hem gülünerek takip edilen köşesi kitap haline getirilmiş. Memo ve Seldoşko’nun aşırı komik hayatlarında siz de kendi hayatınızdan bir şeyler bulacaksınız. Şimdiki değilse, gelecekteki hayatınızdan…

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et