BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DOCUMENTARIST Başladı: İstanbul'a Belgesel Yağıyor

Festival

DOCUMENTARIST Başladı: İstanbul’a Belgesel Yağıyor

DOCUMENTARIST Başladı: İstanbul’a Belgesel Yağıyor


DOCUMENTARIST yani nam-ı diğer İstanbul Belgesel Günleri’nin üçüncüsünde, 35 ülkeden gelen 120’yi aşkın film, 22-27 Haziran tarihleri arasında ve altı ayrı mekanda gösterilecek.

Tam anlamıyla kapsamlı bir belgesel festivalini İstanbullunun ayağına kadar getiren; ilginç tematik bölümlerinin yanı sıra, muhtelif özel gösterim, panorama ve seçkilerle de zenginleştirilmiş DOCUMENTARIST, kesinlikle ilgiyi hak ediyor..

Belgesel dünyasından önemli konukların da ağırlanacağı İstanbul Belgesel Günleri, paneller, sergiler ve workshoplardan oluşan etkinliklere de ev sahipliği yapacak..

Filmler Pera Müzesi Oditoryumu, Fransız Kültür Merkezi, Akbank Sanat, Dutch Chapel, Tütün Deposu ve Sismanoglio Megaro (Yunanistan Konsolosluğu’nun İstiklal Caddesi üzerindeki yeni binası)’da gösterilecek.

Her türlü ayrıntılı bilgi için festivalin sitesine buyrunuz.

(Numan Serteli)

İlginizi çekebilir...

Basın Bülteni

"Gülümse" filminin ilk fragmanı burada.

Basın Bülteni

Pera Film, Onur Haftası’nı bu yıl “Bir Direniş Alanı Olarak Yoldaşlık” başlıklı programla kutluyor. Farklı coğrafyalardan dört filmi bir araya getiren programda, bir aradalıkla...

Murat Orçan

Oyuncuların özverili performansları ve aşina yüzleri olmasaydı belki de seyirci tarafından pek tercih edilmeyecek olan yapım, şu sıralar hak ettiğinden fazla ilgiye mazhar olarak...

Deneme

Cüneyt Arkın'ı kaybettik. Ege Görgün, sinema yıldızının ardından bir yazı kaleme aldı.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et