BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

95 milyon dolarlık Julianne Moore'lu aksiyon Yedinci Oğul, Aardman Stüdyoları’nın son işi Kuzular Firarda, korku gerilim Lazarus Etkisi ve çok konuşulan roman uyarlaması Grinin Elli Tonu DVD’de; tanıtımları Ters Ninja Ev Sineması köşesinde.

DVD

Ev Sineması: Yedinci Oğul, Kuzular Firarda, Lazarus Etkisi ve Grinin Elli Tonu

95 milyon dolarlık Julianne Moore’lu aksiyon Yedinci Oğul, Aardman Stüdyoları’nın son işi Kuzular Firarda, korku gerilim Lazarus Etkisi ve çok konuşulan roman uyarlaması Grinin Elli Tonu DVD’de; tanıtımları Ters Ninja Ev Sineması köşesinde.

SEVENTH SON

95 milyon dolarlık Julianne Moore‘lu aksiyon Yedinci Oğul, Aardman Stüdyoları’nın son işi Kuzular Firarda, korku gerilim Lazarus Etkisi ve çok konuşulan roman uyarlaması Grinin Elli Tonu DVD’de; tanıtımları Ters Ninja Ev Sineması köşesinde.

serkan-cellik Serkan Çellik

YEDİNCİ OĞUL

Joseph Delaney‘in The Spook’s Apprentice romanından uyarlanan Yedinci Oğul (Seventh Son), fantezi edebiyatın beyazperde karşılıklarını sevenlere hitap eden bir aksiyon maratonu. Malkin Ana adlı şeytani cadının kapatıldığı yerden kurtulup avcısının çırağını öldürmesiyle başlayan senaryo, yeni çırağın bu büyülü dünyaya girişiyle birlikte bizim de film evrenine adım atmamızı sağlıyor.

Seventh_Son

Yedinci erkek çocuk Tom Ward, Gregory Usta’yla yollara düşmeden önce bu tarz öykülerden alışık olduğumuz eğitimler yapıyor ve kuralları öğreniyor. Cadılarla avcılar arasındaki savaş bir kez başladığındaysa kapanış jeneriğine dek aksiyon bitmiyor. Yedinci Oğul‘u benzerlerinden ayıransa iki büyük aşk öyküsü üzerine kurulu oluşu. Çatışmaların ve kavganın altında dünyayı ele geçirme arzusundan çok duygusal ilişkiler ve aşk acısı yatıyor. Jeff Bridges, Olivia Williams, Kit Harington ve taze Oscar’lı Julianne Moore da cabası.

Özel Seçenekler: Türkçe dublaj ve altyazı.

yedincioğulYedinci Oğul (Seventh Son)

Yönetmen: Sergey Bodrov

Senaryo: Charles Leavitt, Steven Knight

Oyuncular: Ben Barnes, Jeff Bridges, Olivia Williams, Kit Harington, Julianne Moore

2014 / ABD-BK-Kanada-Çin / 98 dk.

Şirket: As Sanat (Universal)

 

KUZULAR FİRARDA

Çiftlikte her gün bir öncekine benzemektedir: Shaun ve arkadaşları yapılacaklar listesini tamamlar, uyur ve yeni günden de herhangi bir sürpriz beklemez. Derken Çiftçi kaza geçirip hafızasını kaybeder. Kontrolden çıkan hayvanları yola getirmek için Shaun ve arkadaşları Büyük Şehir’e gidip Çiftçi’yi bulmak zorundadır.

shaun

Aardman Stüdyoları‘nın yeni stop-motion animasyonu Kuzular Firarda; Nick Park‘ın yarattığı Shaun karakterini merkeze alan, hayret verici bir emeğin ürünü. Bir grup çiftlik hayvanının büyük şehirde yaşadıkları macerayı anlatan film; hafıza kaybı, kılık değiştirme, durum komedisi, dostluk ve bağlılık gibi temalara dokunuyor. Eğitim öğretim kaygılarından uzak, sevimli ve eğlenceli yapım her yaştan izleyiciye uygun.

Özel Seçenekler: Üç TV spotu, iki fragman, özenle hazırlanmış kamera arkası görüntüleri (12’01”), video klip (3’28”); Türkçe menü, dublaj ve altyazı mevcut.

shaunKuzular Firarda (Shaun the Sheep Movie)

Yönetmen: Mark Burton, Richard Starzak

Senaryo: Mark Burton, Richard Starzak

Oyuncular: Justin Fletcher, John Sparkes, Omid Djalili

2014 / BK-Fransa / 82 dk.

Şirket: Bir Film (Fabula)

 

LAZARUS ETKİSİ

Zoe ve Frank küçük ekipleriyle birlikte canlıları ölümden döndürecek bir serum üzerinde çalışmaktadır. Başarıya yaklaştıkları ilk anda laboratuvarlarına el konur ve deneyin kontrolünü kaybederler.

lazarus

Güzeller güzeli Olivia Wilde ve American Horror Story yıldızı Evan Peters’in varlığıyla dikkat çeken Lazarus Etkisi, perdede görmeye alışık olduğumuz korku alt türlerinin bir çoğundan besleniyor. Frankenstein hikayesi sayılabilecek temel korku öğeleri; paranormal olaylar, telekinezi, çocukluk travmaları ve ele geçirilme gibi temalarla harmanlanmış. Bilimle fazlasıyla haşır neşir ve bütçesinin on katı kar eden yapımın seriye dönüşmesi muhtemel.

Özel Seçenekler: TV spotu, ilmin fragmanı, fotoğraf galerisi, Türkçe menü ve altyazı mevcut.

lazarusLazarus Etkisi (The Lazarus Effect)

Yönetmen: David Gelb

Senaryo: Luke Dawson, Jeremy Slater

Oyuncular: Olivia Wilde, Mark Duplass, Evan Peters

2015 / ABD / 80 dk.

Şirket: Bir Film (The Moments Entertainment)

 

GRİNİN ELLİ TONU

Tüm dünyada elliden fazla dile çevrilen ve yüz milyondan fazla kopyayı kısa sürede satan “50 Shades” üçlemesinin ilk kitabı Grinin Elli Tonu iki farklı kurguyla DVD’de.

İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi Anastasia, ev arkadaşının yerine röportaj yapmak için uzun bir yol gider. Hazır soruların muhatabı yakışıklı, zengin ve bekâr Christian Grey’dir. Genç yaşta kendine imparatorluk kurmuş bu sert adamı on dakika içinde konuşturmalıdır. Eli ayağına dolaşan saflık timsali Ana’yı görür görmez isteyen Chris, fiziksel cazibesine sahip olduklarını ekleyip kızı etkiler. Gözü final sınavlarından başka şey görmeyen Ana’nın dünyası ansızın bu mesafeli adamın arzularıyla kararır. Chris aşk yaşamak, yemeğe çıkmak, sinemaya gitmek ya da birlikte uyumak istemiyordur çünkü. Kendini Hâkim olarak konumlandırdığı cinsel dünyasına, söylediklerini uygulayan İtaatkâr aramaktadır.

Fifty-Shades-of-Grey-fifty-shades-of-grey-37362812-1577-1065

Beyazperde uyarlamasını John Lennon biyografisi Nowhere Boy ile BAFTA’ya aday gösterilen Sam Taylor-Johnson’ın gerçekleştirdiği Grinin Elli Tonu, iyi çekilmiş bir aşk filmi izlemek isteyenleri bekliyor.

Özel Seçenekler: Diskte filmin sinema versiyonu ve hiç görülmemiş sahneler içeren uzatılmış kurgusu var. Her ikisi de Türkçe dublaj ve altyazı seçenekleri ile izlenebiliyor. Ayrıca Fifty Shades Darker dahil fragmanlar mevcut.

fiftyGrinin Elli Tonu (Fifty Shades of Grey)

Yönetmen: Sam Taylor-Johnson

Senaryo: Kelly Marcel, E.L. James (roman)

Oyuncular: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Jennifer Ehle

2015 / ABD / 123 dk.

Şirket: As Sanat (Universal)

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et