BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Ev Sineması: Sesler, Dinle Beni Marlon

İlk filmi Persepolis ile Oscar’a aday gösterilen İranlı Marjane Satrapi’nin Vincent Paronnaud’dan ayrıldıktan sonra yönettiği ikinci solo film Sesler; izleyene Lars and the Real Girl tadı veren, sıcak fakat garip ve ilginç bir iş.

SESLER

İlk filmi Persepolis ile Oscar‘a aday gösterilen İranlı Marjane Satrapi‘nin Vincent Paronnaud‘dan ayrıldıktan sonra yönettiği ikinci solo film Sesler; izleyene Lars and the Real Girl tadı veren, sıcak fakat garip ve ilginç bir iş.

The-Voices

Deneyimli senarist Michael R. Perry‘nin metninde Jerry adlı dünya tatlısı bir adam var. İnsan seven, hayvan seven ancak psikiyatrik problemleriyle başa çıkmayı bir türlü beceremeyen, zayıf, gerçekle bağı kopuk, yakışıklı bir genç bu. Omuzlarında iki melek misali, köpeği sürekli doğru yolu göstermeye çabalarken, kedisi suça teşvik ediyor. İnsanlarla iletişim kurmaya çabalayan, yalnızlığını sonlandırmak isteyen Jerry’nin başını ne yazık ki talihsizlik bırakmıyor.

Ryan Reynolds dev bütçeli Hollywood aksiyonlarının yanı sıra bu tarz ufak filmlerde de yer alarak performansını geliştirme çabasında. Jerry dışında üç karakteri daha seslendirerek filmin bel kemiği olmuş. Gerçeküstü dursa da günlük hayatta yanımızdan geçip giden biri Jerry. Film bu genç adamın içindeki karanlığı ve saptığı kötü yolu şeker pembesi tonlarla dengelemeye çalışıyor ve onu anlamamızı istiyor. Başarılı da oluyor. Bıçak sırtı bir konuyu izleyiciye empati kurdurmayı başarıp sarkmadan anlatıyor.

Sesler karşımıza az çıkan, iyi senaryo üzerine inşa edilmiş ilgi çekici bir yapım.

Özel Seçenekler: Hayvan Sesleri (4’19”) Ryan Reynolds’ın seslendirme tecrübesine konuk ediyor bizi. Filmin fragmanı, Çıkartılmış Sahneler (11’02”), iki adet genişletilmiş sahne (4’03”), Türkçe dublaj, menü ve altyazı mevcut.

6023-1Sesler (The Voices)

Yönetmen: Marjane Satrapi

Senaryo: Michael R. Perry

Oyuncular: Ryan Reynolds, Gemma Arterton, Anna Kendrick

2014 / ABD-Almanya /99 dk.

Şirket: As Sanat (Chantier Films)

DİNLE BENİ MARLON

Marlon Brando hayatı boyunca yüzlerce saat süren kişisel ses kayıtları yaptı ve bunların hiçbiri şimdiye dek kamuoyuyla paylaşılmadı.” cümlesiyle başlayan Dinle Beni Marlon, hemen ardından efsane aktörün söz konusu ses kayıtlarından birini, kafasının bilgisayar ortamına aktarılmış dijital modellemesi ile sunuyor. Telesekreter kayıtları, TV haberleri, radyo sunumları derken “arkasından konuşanlara” yüz vermeyen belgesel efsane aktörün kendi ağzından yaşamını anlattığı pek kıymetli bir belgeye dönüşüyor. Brando hayranı iseniz; iş için kullandığı metotları, çalkantılı yaşamını, ailevi meselelerini, uğruna savaştığı davaları ve yaşamının önemli dönüm noktalarını birinci ağızdan öğrenmek istiyorsanız, kaçırmayın.

marlon-brando-theliptv-byod-interview-trailer

Özel Seçenekler: Yapım Aşaması (26’18”) yönetmen ve yapımcının ağzından film için yapılan arşiv taramasını gözler önüne seriyor. Sayılarla Marlon (6’58”) filmde kullanılan dijital Marlon Brando imajlarının nasıl yapıldığını anlatıyor. Eklerde ve filmde Türkçe altyazı mevcut.

3852-1Dinle Beni Marlon (Listen to me Marlon)

Yönetmen: Stevan Riley

Senaryo: Stevan Riley, Peter Ettedgui

2015 / BK / 98 dk.

Şirket: As Sanat (Universal)

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et