BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Ters Ninja yazarı Tuğba Keleş, ninjayı normal hayatlarının bir parçası olarak kabul etme yüce gönüllülüğünü göstermeyi başarmış seyirciler için Ninja sineması tarihinde, gerçekten “ucuz” numaralara başvurarak ninjanın adını sanını lekeleyen filmlerden ufak bir liste hazırladı.

Liste

En Absürt 5 Ninja Filmi

Ters Ninja yazarı Tuğba Keleş, ninjayı normal hayatlarının bir parçası olarak kabul etme yüce gönüllülüğünü göstermeyi başarmış seyirciler için Ninja sineması tarihinde, gerçekten “ucuz” numaralara başvurarak ninjanın adını sanını lekeleyen filmlerden ufak bir liste hazırladı.

Richard Harrison telefonda Ninjaların dertlerini dinliyor

Merhaba sevgili okurlar. Bugün kısa bir derlemeyle karşınızdayım. Ninja’nın başlı başına absürt bir “şey” olduğunun ben de farkındayım ama ninjayı normal hayatlarının bir parçası olarak kabul etme yüce gönüllülüğünü göstermeyi başarmış seyirciler için Ninja sineması tarihinde, gerçekten “ucuz” numaralara başvurarak ninjanın adını sanını lekeleyen filmlerden ufak bir liste oluşturmak istedim.

Tuğba Keleş

Listeyi hazırlarken oldukça yanlı davrandığımı, Amerikan menşeili filmleri hiçbir surette kaale almadığımı bilmenizi isterim. Keza acayip efektlerine rağmen ninjanın anavatanı Japonya’dan hiçbir film gözümde “absürt” sınıfında olmadığından onları da es geçtim. Listeyi oluşturmamda bana uygun fırsatları veren Sayın Godfrey Ho’ya ve Robert Tai’ya (ki ellerine kimse su dökemez) teşekkürlerimi sunarken, herkesin absürdü kendine diyor, olur da ilginizi çeken filmi seyretme gafletinde bulunursanız, filmden kaptığınız hareketleri uygulamamanızı salık veriyorum. Herkese absürt günler dilerim.

 1. NINJA FANTASY (1986)

Yönetmen: Godfrey Ho

Oltanın ucuna takılan balığın Ninja oluş anı

Ninjalar gerçek balık olmuş, hangi renk balıksa o renkte ninjaya dönüşüp dövüşüyorlar. Katana ile balık tutmanın serbest olduğu sularda rengarenk oynaşan Ninjaları seyretmek akvaryumunuzda alık gibi yüzen balıklarınızı seyretmekten daha eğlenceli, garanti veririm.

2. NINJA III: DOMINATION (1984)

Yönetmen: Sam Firstenberg

Abartılmış makyaj ve ışıkla içine cin kaçırtılmış Lucinda Dickey

Shô Kosugi’nin, Ninja Üçlemesinin adı üstünde üç numaralı filminde şeytan çıkarma (exorcism) teması ön planda. İçine samurayın ruhu kaçan Lucinda Dickey’i kurtarma görevi ise cinci hoca kılığına giren Ninja Kosugi’ye düşüyor.

3. NINJA THE FINAL DUEL (Ren Zhe Da, 1986)

Yönetmen: Robert Tai

Muzdan önce örümcek vardı

Hindi gibi giyinmiş kötü Ninja lideriyle mücadeleye giren Alexander Lou’nun kavgasının hikâyesi. Ağızları açık bırakacak Ninja numaraları öğrenmek için birebir. Özellikle su üstünde gitmek için dana gibi örümcek kullanan su Ninjalarına dikkat.

4. ZOMBIE VS. NINJA (1989)

Yönetmen: Godfrey Ho

Kafa bandı olmasaydı Ninjaları tanıyamazdık

Öncelikle filmin konusu hatırlanmayacak kadar anlaşılmaz. Babasının öldürülmesinin intikamını almak isteyen delikanlının zombilerle talim yaparak kung fu öğrenmesi ve akabinde dedikoducu Ninjalarla karşılaşmasının hikâyesi desek yeterli olur. Kısacası Ho bile kesmiş yapıştırmış dostlar ben neden kısa kesmeyeyim. Şapşalak usta ve Hong Kong usulü zombi görmek isteyen beri gelsin.

5. NINJA SQUAD (1986)

Yönetmen: Godfrey Ho

Samuray Ninja kırması kıyafetiyle Richard Harrison. Kafa plakasından anlaşıldığı kadarıyla “O bir Ninja!”

Ninja modasını yansıtması açısından ilginç bir örnek. Leylak rengi Ninja görmek isteyenler için biçilmiş kaftan. Sadece leylak mı? Rengarenk bir dünya için Ho’nun fantezi dünyasına hoş geldiniz!

Bonus: CHALLENGE OF THE LADY NINJA (Nu Ren Zhe, 1987)

Yönetmen: Robert Tai

Ringe dövüşen dişi Ninjaların son moda kıyafetleri.

Çinli kadın Ninja, Japonya’da Ninjalık eğitimi alır ve memleketine döndüğünde öldürülen babasının intikamını almak için gerektiği yerde soyunarak ya da dansözlük yaparak Ninjalık mesleğini icra eder. Dönemin mayo modasını etkilemiş ve yine moda sektörünün dikkate alması gereken bir film.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et