BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Festival

Engin Yiğitgil: “Altın Portakal film Festivali’nin devletten para alma konusunda Türsak’ın hiçbir dahli yoktur.”

 Engin Yiğitgil Türsak

TURSAK Vakfı Başkanı Engin Yiğitgil Tersninja’da yayınlanan Paul Verhoeven Altın Portakal’da! adlı yazımıza cevaben aşağıdaki metni yolladı. Tersninja herkesin cevap hakkına herkesten daha çok saygı duyduğundan bu metni hemen yayına veriyoruz. Bize şimdilik bilgi hatamızı düzelten Sayın Yiğitgil’e  çok teşekkür etmek kalıyor.

“Internetteki güzel yazınızı okudum, her konuda size katılıyorum. Ancak Altın Portakal film Festivali’nin devletten para alma konusunda Türsak’ın hiçbir dahli yoktur, yani bütçeye sağlanan kaynaklar doğrudan doğruya Aksav Vakfı’nın Antalya’daki hesabına gider, bizim bulduğumuz sponsorların paraları dahi direkt Aksav Vakfı’nın hesabına geçer. Sözleşmemiz böyledir, Türsak bütçenin yaklaşık ondabiri tutan kendine ait parayı Aksav Vakfı’ndan alır. Müsaadenizle tekrar etmek istiyorum, Altın Portakal Film Festivali’nin gerek devletten gerek diğer mecralardan alınan parasıyla ve ana bütçesi ile parasal olarak hiçbir bağlantımız yoktur. Her sivil toplum örgütü gibi bütçemiz çok kısıtlı olup yirmi yıldır kirada oturan ve maaşları ödemekte zorluk çeken bir kurum olarak sizlerin doğru bilgiye sahip olabilmeniz açısından bu yazıyı size gönderiyorum, yoksa dediğim gibi espri dolu yazınızı ben de tatlı bir gülümseme ile okudum. Bir de bu etkinlik tamamı ile sponsorumuz olan Digiturk tarafından yapılmıştır, biz de sizin gibi misafir olarak katıldık, bu vesile ile Digiturk’e teşekkürlerimi sunarım. Yapıcı ve güzel eleştirilerinizi bekler, sevgi ve saygılarımı iletirim.”

Engin Yiğitgil

TÜRSAK Vakıf Başkanı 

İlginizi çekebilir...

Murat Orçan

Oyuncuların özverili performansları ve aşina yüzleri olmasaydı belki de seyirci tarafından pek tercih edilmeyecek olan yapım, şu sıralar hak ettiğinden fazla ilgiye mazhar olarak...

Deneme

Cüneyt Arkın'ı kaybettik. Ege Görgün, sinema yıldızının ardından bir yazı kaleme aldı.

Basın Bülteni

Netflix Türkiye, Temmuz 2022'de yayınlayacağı filmleri, dizileri, belgeselleri ve animasyonları duyurdu.

Netflix - Film

Roman uyarlamasının başrolünde Jennifer Lawrence var.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et