BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Ev Sineması köşemizde bu hafta Oscar adayı Çılgın Hırsız 2, zaman yolculuğu temalı aşk filmi Zamanda Aşk ve seslendirme sanatçılarının dünyasını tanımamıza vesile olan güçlü kadın filmi Bir Dünya Ki… var.

DVD

Ev Sineması: Çılgın Hırsız 2, Zamanda Aşk ve Bir Dünya Ki…

Ev Sineması köşemizde bu hafta Oscar adayı Çılgın Hırsız 2, zaman yolculuğu temalı aşk filmi Zamanda Aşk ve seslendirme sanatçılarının dünyasını tanımamıza vesile olan güçlü kadın filmi Bir Dünya Ki… var.

Despicable-Me-2-review

Ev Sineması köşemizde bu hafta Oscar adayı Çılgın Hırsız 2, zaman yolculuğu temalı aşk filmi Zamanda Aşk ve seslendirme sanatçılarının dünyasını tanımamıza vesile olan güçlü kadın filmi Bir Dünya Ki… var.

serkan-cellik Serkan Çellik

ÇILGIN HIRSIZ 2

2013 yılının öne çıkan animasyonlarından biri Çılgın Hırsız 2 idi. İlk filmde üç öksüz kızı planlarına alet edip ayı çalmaya çalışan süper kötü Gru, devam filminde karşımıza kızların mutluluğu için her şeyi yapmaya hazır bir baba olarak çıkıyor. Önce dev bir laboratuvar çalınıyor, ardından minyonlar kaçırılıyor ve başka bir kötü adam minyonları dönüştürüp dünyayı ele geçirmeye çalışıyor. Eski kötü, yeni iyi aile babası Gru ise ortağı Lucy ile dünyayı kurtarmaya çalışıyor.

En İyi Animasyon ve Orijinal Şarkı dallarında Oscar’a aday gösterilen Çılgın Hırsız 2; çocukları mutlu edecek, pozitif mesajlarla dolu, aksiyonu bol bir aile filmi.

despicable-me-2-image07

Özel Seçenekler: “Gru’nun Kızları” adlı bölümde üç kızı seslendiren oyuncularla yapılan söyleşiler ve seslendirme süreci yer alıyor. “Teknolojik Aletler” filmde kullanılan özel araç gereçlerin tasarım aşamasına odaklanıyor. Ayrıca yönetmenlerin yorumuyla filmi izleme seçeneği, Türkçe dublaj ve altyazı mevcut.

75621616-8895-4086-ac91-6a336a2d3db8Çılgın Hırsız 2 (Despicable Me 2)

Yönetmen: Pierre Coffin, Chris Renaud

Senaryo: Cinco Paul, Ken Daurio

Oyuncular: Steve Carrell, Kristen Wiig, Benjamin Bratt

2013 / ABD / 98 dk.

Şirket: As Sanat (Universal)

 

ZAMANDA AŞK

Aşk Her Yerde, Aşk Engel Tanımaz ve Dört Nikâh Bir Cenaze filmlerinin Oscar adayı senaristi Richard Curtis üçüncü kez yönetmen koltuğunda. Zamanda Aşk 21 yaşına geldiğinde babasından büyük aile sırrını öğrenen Tim’in yaşadıklarını anlatıyor. Ailenin tüm erkekleri sadece düşünerek zamanda yolculuk yapabiliyorlardır ve Tim bu gücü mutlu olmak için kullanır. Önce yaz aşkına açılmak sonra da evlenmek istediği Mary’i elinde tutabilmek için defalarca, yanlış yaptığı şeyleri düzeltmek için zamanda geriye gider. Her seferinde bazı şeyler düzelirken, diğerleri bozulur.

Zamanda Aşk bilim kurgu motiflerine rağmen kaosa sürüklenmeyen, düz çizgide ilerleyen bir aşk öyküsü anlatıyor. Tim’in yeteneğini kullanma sebebi ne para ne de güç arzusu: Sevdiği kadına evet dedirtmek, evlenmek ve bir aile kurmak. Bu sırada problemlerle boğuşan diğer aile fertlerine de yardım ediyor. Yaşadığımız anların kıymetini bilmemizi öğütleyen, ikinci şansların ne anlam ifade edebileceğini sorgulayan iyi niyetli bir yapım.

url

Özel Seçenekler: Türkçe dublaj ve altyazı ile izleme seçenekleri.

2da33333-2db3-4012-89e4-456c67b07fdaZamanda Aşk (About Time)

Yönetmen: Richard Curtis

Senaryo: Richard Curtis

Oyuncular: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy

2013 / BK / 123 dk.

Şirket: As Sanat (Universal)

 

BİR DÜNYA Kİ…

Aktris Lake Bell’in ilk uzun metraj senaristlik ve yönetmenlik denemesi Bir Dünya Ki…, Sundance Film Festivali’nde En İyi Senaryo Ödülü kazanmıştı. Pek bilmediğimiz bir dünyaya, seslendirme sanatçılarının yaşamlarına sokuyor bizi film. Carol adlı genç kadın, kıymeti bilinmeyen bir vokal koçtur. Babası ise seslendirme dünyasının efsanelerindendir. O kira ödeyecek para bile bulamazken, babası ününe ün katar. Fakat çok geçmeden Carol’ın babasının gölgesinde kalmasının sebebinin bizzat babası olduğunu öğreniriz.

Bir Dünya Ki…’nin senaryosu oldukça taze karakterler içeriyor. Özellikle Carol perdede görmeye alışık olmadığımız bir kadın tipi, klişelerden özenle sıyrılmış. Yan hikâyeler de ana öyküyü destekler nitelikte. Geena Davis, Eva Longoria ve Cameron Diaz’ın sürpriz varlıkları da filme neşe katıyor.

Courtesy-of-digitalshortbread

Özel Seçenekler: Alternatif açılış sahnesi, sekiz adet silinmiş sahne, sesli yorumla izleme seçeneği, çekim hataları, tanıtımlar ve Türkçe altyazı.

4432d461-27dd-4ad9-995a-a8321396ab70Bir Dünya Ki… (In a World…)

Yönetmen: Lake Bell

Senaryo: Lake Bell

Oyuncular: Lake Bell, Fred Melamed, Michaela Watkins

2013 / ABD / 93 dk.

Şirket: Tiglon (Sony)

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et