BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Yıl boyu bağımsız filmler izlenmesine olanak sağlayan, festival filmlerine belli dönemler dışında da ulaşmak isteyen izleyiciye seçenek sunan, birbirine benzeyen vizyon filmlerine alternatif getiren Başka Sinema’yı duymuş olmalısınız. İstanbul, Ankara, Bursa ve Eskişehir’de bulabileceğiniz Başka Sinema salonlarında gösterilen bu kıymetli filmlere ulaşamayanlar ve kaçıranlar için Bir Film “Başka Sinema Seçkisi” adı altında bir DVD serisi yayımlamaya başladı. Koleksiyon yapmak isteyenler için numaralandırılan diskler, sektörde sık rastlanmayan şekilde; bilgi dolu şık ambalajlarıyla raflarda. Bundan böyle Bir tanesi de her hafta Ters Ninja’da. Ev Sineması köşesinde bu hafta Gümüş Ayı Ödüllü Gloria, yedi Oscar’lı Yerçekimi ve Prensesin son yıllarını anlatan Diana var.

DVD

Ev Sineması: Gloria, Yerçekimi ve Diana

Yıl boyu bağımsız filmler izlenmesine olanak sağlayan, festival filmlerine belli dönemler dışında da ulaşmak isteyen izleyiciye seçenek sunan, birbirine benzeyen vizyon filmlerine alternatif getiren Başka Sinema’yı duymuş olmalısınız. İstanbul, Ankara, Bursa ve Eskişehir’de bulabileceğiniz Başka Sinema salonlarında gösterilen bu kıymetli filmlere ulaşamayanlar ve kaçıranlar için Bir Film “Başka Sinema Seçkisi” adı altında bir DVD serisi yayımlamaya başladı. Koleksiyon yapmak isteyenler için numaralandırılan diskler, sektörde sık rastlanmayan şekilde; bilgi dolu şık ambalajlarıyla raflarda. Bundan böyle Bir tanesi de her hafta Ters Ninja’da.
Ev Sineması köşesinde bu hafta Gümüş Ayı Ödüllü Gloria, yedi Oscar’lı Yerçekimi ve Prensesin son yıllarını anlatan Diana var.

gravityk

Ev Sineması köşesinde bu hafta Gümüş Ayı Ödüllü Gloria, yedi Oscar’lı Yerçekimi ve Prensesin son yıllarını anlatan Diana var.

serkan-cellik Serkan Çellik

GLORIA

“Otomobil kullanırken çalan şarkılara eşlik eden, geceleri kulüplerde dans eden, vücudunu zinde tutmak için dersler alan, özgürce seks yapan bekâr bir kadın aşkı bulur.” Gloria gençlere atfedilen bir yaşam biçimini ileri yaşlarında süren, tanıştığınızda size de hayat enerjisi verecek harika bir kadın. Aşkın, romantizmin, çılgınlığın gençlik dönemine hapsedilemeyeceğini; her yaşta dolu dolu yaşanabileceğini gözler önüne seren pozitif bir öykü var karşımızda.

A094_C002_0101MY.0001354F

Birçok festivalden ödül ve övgülerle dönmüş Şili-İspanya ortak yapımı Gloria orta yaş için çekilmiş bir romantik komedi izlenimi verse de; geçtiği coğrafyanın günümüzdeki ruh halini masaya yatıran, dili ve atmosferi ile unutulmayacak bir deneyim. Yönetmen Sebastián Lelio daha önce 11 Eylül ve Şili halkının sosyo-ekonomik durumu üzerine belgeseller çekmişti ve her filmiyle çıtayı yükseltiyor. Paulina García’nın ise Gümüş Ayı kazandığı Gloria rolüyle sinema tarihinin unutulmaz kadın karakterleri arasında anılmasına kesin gözüyle bakabiliriz.

maxresdefault

Özel Seçenekler: Filmin fragmanı, fotoğraf galerisi, Türkçe menü ve altyazı mevcut. Paketten ise yönetmen hakkında detaylı bilgiye ve filmografisine ulaşabilirsiniz.

 

02cc0c71-68cf-462c-80d8-73d39dd07b19Gloria

Yönetmen: Sebastián Lelio

Senaryo: Sebastián Lelio, Gonzalo Maza

Oyuncular: Paulina García, Sergio Hernández, Diego Fontecilla

2013 / Şili-İspanya / 110 dk.

Şirket: Bir Film

 

YERÇEKİMİ

Alfonso Cuarón’un yedi yıl aradan sonra çektiği yedinci uzun metrajı Yerçekimi, yakın zamanda gerçekleştirilen törenden yedi Akademi Ödülü ile döndü. Oğlu Jonás ile birlikte yazdığı senaryoyu uzayda geçen filmler için devrim sayılabilecek bir teknolojiyle görselleştiren yönetmen, artık iki Oscar sahibi.

20131003_gravity_featurettethehumanexperience

İlk uzay görevinde başına büyük bir talihsizlik gelen Dr. Ryan Stone’un tek başına hayatta kalma mücadelesini anlatan Yerçekimi; görsel dünyasıyla izleyeni hayran bırakan, müzikleriyle gerilimi sonuna kadar tepede tutan bir büyük yapım. İki boyutlu kopyası bile üç boyutlu versiyonu kadar alan derinliğine sahip. Yılın ödül şampiyonu filmini ve uzayda geçen filmlerin geleceğini görmek için sahip olunması gereken bir disk.

gravity-movie-review-sandra-bullock-shiop

Özel Seçenekler: Sandra Bullock’un canlandırdığı Ryan Stone karakteri bir sahnede telsiz görüşmesi yapıyor. O görüşmenin diğer sesini ve o sırada yaşananları görselleştiren Jonás Cuarón imzalı kısa film Aningaaq diske ilave edilmiş. Çarpışma Noktası: Uzayı Temizlemek İçin Bir Yarış adlı ekstra ise atmosferin dışında olanları merak edenler için ilginç bilgiler içeriyor. Ayrıca Türkçe dublaj ve altyazı mevcut.

GravityYerçekimi (Gravity)

Yönetmen: Alfonso Cuarón

Senaryo: Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón

Oyuncular: Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris

2013 / ABD-BK / 93 dk.

Şirket: Tiglon (Warner Brothers)

 

DIANA

“Efsanenin bilinmeyen hikâyesi” alt başlığıyla karşımıza çıkan Diana, Prensesin ölmeden önceki son yıllarından kesitler sunuyor. Eşiyle boşanma arifesindeyken tanıştığı Dr. Hasnat Khan’a âşık olan Diana’nın hayatı, sosyal sorumluluk projelerine verdiği destek ile sevdiği adamla yaptığı gizli buluşmalar arasında devam ediyor. Kate Snell’in kitabından yola çıkarak senaryoyu yazan Stephen Jeffreys; Prensesin kişiliğini âşık olduğu adama davranışları üzerinden tanımlamaya çalışmış. Bir sahnede çocuklarını uzaktan göstermek dışında Kraliyet Ailesi’nden kimseye yer vermemiş. Dönemin koşullarını ve Diana’yı etkileyen çevresel faktörleri bir kenara koyup, “Dünyanın en ünlü kadını sıradan bir adama âşık olursa ne olur” sorusunun peşinden gitmeyi tercih etmiş.

Cas Anvar and Naomi Watts - Diana

2001 tarihli ilk uzun metrajı Deney ile cesur ve akılda kalıcı bir iş ortaya koyan Alman yönetmen Oliver Hirschbiegel, üç yıl sonra Hitler’in son günlerini anlatan Çöküş ile Oscar’a aday gösterilmişti. Çok geçmeden Hollywood’a transfer olan isim, buradaki işleriyle karışık eleştiriler aldı. Diana’nın onlarca mekânda geçen ve uzun bir süreci anlatan senaryosunun dağılmamasında en büyük pay onun. Bazen bir bakış, bazen iki cümleyle derdini izah edip; aklımızda soru işareti bırakmadan, zamanda gitmesi gereken yere sıçrayan anlatımıyla hala formda bir yönetmen olduğunu ispat etmiş.

diana-profile

Özel Seçenekler: Filmin fragmanı, Türkçe dublaj ve altyazı mevcut.

2a43909a-d057-447a-8cbb-5c790c0e0e8eDiana (Diana)

Yönetmen: Oliver Hirschbiegel

Senaryo: Stephen Jeffreys (senaryo), Kate Snell (kitap)

Oyuncular: Naomi Watts, Naveen Andrews, Cas Anvar

2013 / BK-Fransa-İsveç-Belçika / 113 dk.

Şirket: Tiglon (Fida Film)

Yıl boyu bağımsız filmler izlenmesine olanak sağlayan, festival filmlerine belli dönemler dışında da ulaşmak isteyen izleyiciye seçenek sunan, birbirine benzeyen vizyon filmlerine alternatif getiren Başka Sinema’yı duymuş olmalısınız. İstanbul, Ankara, Bursa ve Eskişehir’de bulabileceğiniz Başka Sinema salonlarında gösterilen bu kıymetli filmlere ulaşamayanlar ve kaçıranlar için Bir Film “Başka Sinema Seçkisi” adı altında bir DVD serisi yayımlamaya başladı. Koleksiyon yapmak isteyenler için numaralandırılan diskler, sektörde sık rastlanmayan şekilde; bilgi dolu şık ambalajlarıyla raflarda. Bundan böyle bir tanesi de her hafta Ters Ninja’da olacak.

İlginizi çekebilir...

Disney+ - Film

Werewolf By Night, şiddet eksenli bir Hollywood aksiyonu olmakla birlikte arka planında kendisinden beklenmeyen bir derinliğe sahip.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et