BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Filateli'de Sinema ve Sinemanın Büyüsü sergisini kaçırmayın!

Haber

Filateli’de Sinema ve Sinemanın Büyüsü sergisini kaçırmayın!

Filateli’de Sinema ve Sinemanın Büyüsü sergisini kaçırmayın!

Koleksiyoncu Şerif Antepli ömrü boyunca sinemaya dair aklınıza gelebilecek her türden nesneyi  biriktirmiş. Antepli şimdi bu muhteşem koleksiyonu 7 ve 19 Haziran tarihleri arasında Taksim Meydanı’nda bulunan Cumhuriyet Sanat Galerisi‘nde sergiliyor. Yalnızca sinema severlerin değil, geçmişe doğru nostaljik bir gezi yapmak isteyen herkesin kaçırmaması gereken bir etkinlik bu.

Koleksiyoner Şerif Antepli, koleksiyon kültürünün ülkemizde gelişmesi ve yaygınlaşması için on yıldır Collection Dergisi’ni yayınlıyor. Türkiye’nin seçkin koleksiyonerleri ile beraber kurduğu Collection Club ise birçok koleksiyon sergileri açarak özellikle gençlerin bu kültür hakkında bilgilenmeleri için çalışıyor.

“ Çocukluk yıllarımdan beri koleksiyon yapmak hayatımın keyifli bir bölümünü oluşturuyor. Pul toplayarak başladığım koleksiyonculuk serüvenim renklenerek, çeşitlenerek devam ediyor.

Sinema’nın Büyüsü ve Filateli’de Sinema Sergilerimde, filateli ve sinema tutkumun koleksiyonlarıma yansıyan örneklerini sunuyorum. Dünyada en çok koleksiyonu yapılan pul, afiş, kitap, oyuncak, plak, fotoğraf, madalyon, çizgi roman gibi birçok değişik koleksiyon türü ile yine dünyada en çok izlenen, sevilen sanat dalı sinemanın birlikteliğinin yer aldığı bu sergilerde izleyiciler keyifli bir zaman geçirecekler. Sergiler nedeniyle özel bir pul yayınlanıyor. Açılışın yapılacağı 7 Haziran Pazartesi günü PTT, Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde özel ilk gün damgası uygulayacak.”

ŞERİF ANTEPLİ

İlginizi çekebilir...

Basın Bülteni

"Gülümse" filminin ilk fragmanı burada.

Basın Bülteni

Pera Film, Onur Haftası’nı bu yıl “Bir Direniş Alanı Olarak Yoldaşlık” başlıklı programla kutluyor. Farklı coğrafyalardan dört filmi bir araya getiren programda, bir aradalıkla...

Murat Orçan

Oyuncuların özverili performansları ve aşina yüzleri olmasaydı belki de seyirci tarafından pek tercih edilmeyecek olan yapım, şu sıralar hak ettiğinden fazla ilgiye mazhar olarak...

Deneme

Cüneyt Arkın'ı kaybettik. Ege Görgün, sinema yıldızının ardından bir yazı kaleme aldı.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et