BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Haber

FİLM ARASI dergisinden Türk Sinemasında Kadın Özel Sayısı

Ömer Lütfi Akad için hazırladığı özel sayı ile büyük ilgi gören Film Arası Sinema Dergisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yeniden kolları sıvamıştı. Mart ayında yayımlanacak sayıda kadın oyuncu, yönetmen, senarist ve set çalışanları, sinemada kadın olmayı ve kadın sorunlarını anlatıyor.

6 ay aradan sonra yayımlayacağı ikinci özel sayısını kadın sinemacılara ayıran Film Arası’nda sinemamızın önemli kadın oyuncularıyla yapılan özel röportajlar dikkat çekiyor. Ayşen Gruda, Cansu Dere, Hale Soygazi, Hülya Koçyiğit, Özgün Namal, Şebnem Sönmez ve Yeşim Ceren Bozoğlu, Türk Sineması’ndaki kadın olgusunu değerlendirirken, yeni kuşak kadın yönetmenlerden İlksen Başarır ve Bingöl Elmas ise, sinemadaki kadın varlığına kadın yönetmen penceresinden bakış atıyor.

Ünlü seslendirme sanatçısı Ani İpekaya’nın seslendirmeci kimliğiyle katıldığı Film Arası Dergisi Türk Sineması’nda Kadın Özel Sayısı, bu konuda kaleme alınmış çok sayıda önemli makaleyle sinemadaki kadın kavramını mercek altına alıyor. Her muhtelif konuların masaya yatırıldığı Sinema Maclisi’nin Mart ayı konukları ise setteki kadınlar oluyor. Film Arası’na konuşan Senarist Hazel Selin Ünsal, Yardımcı Yönetmen Evren Karabıyık, Yönetmen Gül Güzelkaya, Kostüm Yapımcısı Fadim Üçbaş, Sanat Yönetmeni Natali Yeres Sarı, Kameraman Meryem Yavuz, Senarist Leyla Özalp, Belgesel Yönetmeni Güliz Sağlam, TV Yapımcısı Binnur Feyizli ve Asistan, Prodüksiyon Sorumlusu Pınar Dökmen, sinema ve dizi setlerinde kadın olmanın zorluklarını anlattı.

Film Arası Dergisi, “Türk Sinemasında Kadın Özel Sayısı” ile 8 Mart’ta Türkiye genelinde sinemaseverlerle buluşacak.

İlginizi çekebilir...

Bu Hafta Ne İzlesem?

Merhaba, Sinema ve TV dünyasında (ki artık ikisi birbirine karıştı) bol gelişmeli bir hafta yaşandı. Kevin Costner’ın yazıp yönetip başrole kurulduğu 3 saatlik Amerikan...

Bu Hafta Ne İzlesem?

🎥 Vikings: Valhalla, Zeytin Ağacı, Kaçık Astronot, Beni Ay’a Uçur ve niceleri... İşte haftanın izleme önerileri!

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et