BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Günahı Boynuna Röportajlar 5: Leonardo Di Caprio, yazarımız Cenk Büker'in sorularını yanıtladı

Öne Çıkanlar

Günahı Boynuna Röportajlar 6: Leonardo DiCaprio, yazarımız Cenk Büker’in sorularını yanıtladı

Günahı Boynuna Röportajlar 5: Leonardo Di Caprio, yazarımız Cenk Büker’in sorularını yanıtladı

Röportajlara sarılardan devam. Genç kızların gönlünde taht kuran Leonardo DiCaprio ile 80’lerden, enflasyona, tahin helvadan, domatese mavranın kralındayız.

Cenk Büker

Sevgili Leonardo inan ki kendime bir ara şunu söyledim; eğer ki dedim bir gün gelir de Leonardo DiCaprio ile röportaj yaparsan olm Cenk dedim kendi kendime, iki şey yapacaksın! Birincisini unuttum şimdi, sanırım senlen karşı karşıya olmanın etkisiyle olacak. Ancak ikincisi sana şunu söylemekti: Süt gibi adamsın len Leo! (Bu cümleyi Türkçe söylüyorum tabi, Leo bir an ve o muzip tebessümüyle takılı kalıyor. Sonra da ”efendim sütte leke var sende yok” tadında İngilizce’ye çeviriyorum )

Ah teşekkürler Cenk! Çok naziksin. Bu arada süt demişken sütü de pek severim bak.

Sen mi ben mi Leo, sen mi ben mi? Benim gençliğimde bir de “sütlü ekmek” diye bir şey çıkmıştı. Hele ki biz var ya Kadıköy Anadolu’da yatılıyken, kışları yarım ekmek arası tahin helva ile bir şişe süt yapardık ki, o kış var ya bildiğin bayağı bir ayaz hani, zannedersin Florida’da plajdayız, bilemedin Miami’de, o derece yani…

Canımı çektirdin şimdi bak. Açık yer var mıdır acaba bu saatte?

Sorduğun şeye bak, birazdan Türk mahallesine geçer, helva olsun eski kaşar olsun ne istersek kestiririz Leo, sen canını sıkma. Yalnız helva deyince yaz helvasını sevmem bak. O ne öyle uyduruktan…

Bilmediğim konular, tatmadığım hisler bunlar Cenk.

Peki o zaman şuradan geleyim sana, bir insanın her filmi de güzel olur mu be arkadaş? Ne diyeceksin bu işe?

Eee, seçmesini bileceksin. Bir de oynadığın takımlar iyi be birader, haliyle sen de döktürüyorsun o ortamda. Mankeni koysan oynar yani.

Abi o bir şey değil ki, bizde zaten mankenler oynuyor.

Neden, oyuncu yok mu?

Var ama yüzlerce de dizi var, yetişmiyor ki. Sonra tempoları çok yoğun, az zamanda helak oluyorlar. Bu arada manken demişken senin vücut maşallah sırım gibi. Hemen her kış sonu “Abicim spor salonuna yazılıyoruz bak, aksatmak yok! Sezonluk parayı peşin verelim ki gitmek zorunda kalalım” düsturunu şiar edinmiş bir neslin ahfadı olarak çok merak ediyorum: Formunu nasıl koruyorsun
?

Bir kere gırtlağı keseceksin Cenk. Affedersin ayı gibi yer, yan pala yatarsan hiçbir şey olmaz. Bir de tabi her filmden onlarca milyon dolar alıyoruz. Kim ne derse desin kardeşim, para tatlı. Formda olacaksın ki millet de sana rol versin. Bira göbeğiyle ancak Barfly tarzı roller alırsın. O da hayatta bir kere rastlar.

Yalnız Leo, şunu söylemem gerek, onca röportaj yaptım, senin gibi içten konuşanına pek rast gelmedim be usta.

O samimiyet senden kaynaklanıyor Cenkçim.

Zor değil mi?

Ne?

Tek heceli isme -cim eklemesi. Cemcim, Cenkçim gibi…

Yalnız ben İngilizce konuşuyorum dikkat edersen.

Evet yaa, abi o kadar uzun zamandır Amerika’dayım ki, inanır mısın bir an sanki bana Türkçe konuşuyormuşuz gibi geldi. İngilizcemi o kadar ilerletmişim yani. Neyse seni yine de tebrik etmek lazım, batının güzel şeylerini almışsın.

Evet, bak iyi bir noktaya parmak bastın. Batı’nın ahlaksızlığın almayacaksın kardeşim! Ha, tamam, ben de yaptım bir ara, yapmadığım bir şey değil, inkâr etmiyorum, şimdi hayır dersem yalan söylemiş olurum. Ama hepimiz genç olduk değil mi ama?

Sevgili Leo, Polonezköy’deki Leonardo restoranla ilgin var mı?

Polo?..

Neyse boş ver. Bir de bu ara pek meşhur ama ben uyuzum, Alehandro şarkısı var, onunla da sadece isim benzerliği var değil mi?

Yani eh işte. Yalnız soruların pek tuhaf ve çeşitli Cenk. Bir oradan, bir buradan vuruyorsun.

Sormayı bileceksin be Leo, o da bizim sanatımız…

Vaay! Ays ays beybi, vanilyalı buz, yesinler…

Leo şaka maka karşılıklı bir seksenler muhabbetine girdik jargon olarak sanki.

Eee, ne de olsa o kuşaktanız değil mi?

Neyse şimdi kuşağı ibrişimi bir kenara koyalım Leo, iş başka arkadaşlık başka. Okura karşı bir sorumluluğum var ne de olsa. Filmlerinden bahsedelim biraz son filmin; inşetsın mı inşıpıns mıydı neydi?

Insepşın!

Hah o. O biraz zorlama geldi bana ne dersin?

Şimdi Cenk olaya şöyle yaklaşmak lazım. Senaryo sana geliyor şöyle bir okuyorsun. Mevzu çekici, rolün güzel, oyuncular da iyiyse giriyorsun o filme. Kurgusu yapılıp film bütünüyle ortaya çıkana kadar inan ki biz de bilmiyoruz tam olarak neye benzeyeceğini.

Tamam da rüya rüya içinde, öteki berikinin içinde filan açıkçası biraz baydı beni.

Saygı duyarım. Neticede herkesin kendine ait bir fikri var.

O filmdeki kostümlerini bir Türk firması vermiş diyorlar.

Doğrudur. Şimdi biz buradan samimi, candan konuştukça herkes her lafımızı mavra sanıyor ama değil. Bu firma bana ulaştı ve tekliflerini sundular. Adam bedava kıyafet vermiş, giymemek olmaz. İsteyen internetteb araştırsın.

Ülkemiz hakkında neler biliyorsun?

Valla lafı ağzımdan aldın. Ben de tam sana aklıma takılan bir kaç şeyi danışacaktım.

Buyur.

Hacı siz ne ara kişi başı milli geliri 12 bin dolar seviyelerine yükselttiniz, helal valla. Gerçi rakam bana biraz degman gibi geliyor ama…

Sevgili Leo, sen de 12 bin ben diyeyim 20 bin, iş demekle kalsaydı… Sen hiç çarşıya pazara çıktın mı son zamanlarda, çarşıda yangın var yangın! Domatesin vatanında, kilosunu 6 TL’ye de yedirdiler ya bize bu memlekette, ben daha bir şey demiyorum. Dravdan salla babam, yerse.

E n’ldu hani sizi teğet geçmişti kriz, bak enflasyon da düşüyormuş.

Yahu arkadaş neye göre hesaplanıyor da düşüyor bu enflasyon anlamadım ki, tel maşaya göre mi? Bizim memlekette fiyatı artmayan hiçbir şey yok ama enflasyon düşüyormuş. Neyse Leo senin de canını sıkmayayım şimdi.

Sizin dizilerden birinde bana benzediği için rol verildiğini sandığım bir arkadaşa rastladım geçen Bursa maçının arasında zaplarken.

Var canım, bizde ünlü birine benziyorsan tamamdır. Şarkıcılarımızdan biri de Nip/Tuck’taki adama benzerliği sayesinde iyi mama yaptı. Allah arttırsın tabi ki, elhamdülillah kimsenin malında gözümüz yok
.

O ayrı.

Filmlerde hiç enteresan durumlar oluyor mu?

Fiiuv, olmaz mı. Örneğin filmin neredeyse tamamının içinde geçtiği Titanik’in sonlara doğru batması beni çok şaşırtan bir olaydı. Kaptan buzu görmemiş.

Nas yani, geminin batacağını bilmiyor muydun?

Bize öyle bir bilgi verilmedi.

İlle bilgi verilmesi lazım yani.

Tamam, siz Türkler çok pratik olabilirsiniz ama biz brifingsiz çalışamayız.

Gerçi sen de sarıydın değil mi, doğru ya…

Nedir?

Yok, öylesine.

Bu arada Cenkçim, sana doyum olmaz ama vakit yaklaşıyor benim bir altılı yapmam lazım.

Haydi o halde yavaştan kalkalım, dur ben hesabı isteyeyim.

Lütfen Cenk sok o elini cebine, burada senin paran geçmez.

Eyvallah Leocan, mali durumların hafiften sakata bağladığı şu günlerde pek hakikatli bir hareket oldu doğrusu. Harbiden kıral adammışsın.

İlginizi çekebilir...

Disney+ - Film

Werewolf By Night, şiddet eksenli bir Hollywood aksiyonu olmakla birlikte arka planında kendisinden beklenmeyen bir derinliğe sahip.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et