Hellboy Animasyon DVD

Yazar-çizer Mike Mignola‘nın yarattığı “çizgi karakter/anti-kahraman” Hellboy, ilk defa Dark Horse Comics tarafından yayımlandı. Meksikalı yönetmen Guillermo del Toro‘nun sinemaya uyarladığı ikinci Hellboy macerası, Hellboy II: The Golden Army’nin Türkiye’de gösterime girmesine çeyrek kala; sabırsızlanan bünyeler için iki anime film önermek istiyorum:


Kaynak: Goddess Artemis

* Hellboy: Sword of Storms [Fırtınalar Kılıcı]

ve

* Hellboy: Blood and Iron [Kan ve Demir]

Sinema filminin kadrosundaki Ron Perlman [ki kendisi benim tarafımdan öncelikle La Cité des Enfants Perdus’deki One olarak anımsanacaktır], Selma Blair, Doug Jones ve John Hurt‘ün sesleriyle katkıda bulunduğu animelerin DVD’lerinin dağıtımı Tiglon tarafından yapılıyor. Ve yine bir Tiglon klasiği olarak “orijinal lisan” seçeneğinin yanında “Türkçe altyazı” seçeneği yok. Bunun yerine, -çok gerekliymiş ya da çok başarılı yapılabiliyormuş gibi- DVD’lere “Türkçe dublaj” yapılmış.

Gösterime girecek en yeni Hellboy macerasının da, dağıtımcısı Tiglon ise, umarım Star Wars: The Clone Wars’daki gibi bir seslendirme/altyazı/orijinal lisan rezaletine imza atmazlar. Biz de filmi, Star Wars: The Clone Wars’da olduğu gibi küfrederek “Türkçe dublajlı” izlemek zorunda kalmayız.

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here