BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Pint Shot Riot 2004 yılında Coventry'de kurulmuş bir indie rock grubu. 2007'de çıkardıkları ilk single sonrası bazı festivallerde yer almaya başlayan grup 4 kişiden oluşuyor: gitar ve vokalde Rocket, davulda Mini Rocket, basta Baby Dave ve yine gitarlarda (lakapsız) Rob Clements. Grupun tek albümü 2009 yılında internetten sızınca resmi olarak piyasaya sürülmemiş. Ancak albümden 3 adet single piyasaya sürülmüş.

Müzik

Henüz piyasaya sürül(e)memiş albüm: The Album (Pint Shot Riot – The Album)

Pint Shot Riot 2004 yılında Coventry’de kurulmuş bir indie rock grubu. 2007’de çıkardıkları ilk single sonrası bazı festivallerde yer almaya başlayan grup 4 kişiden oluşuyor: gitar ve vokalde Rocket, davulda Mini Rocket, basta Baby Dave ve yine gitarlarda (lakapsız) Rob Clements. Grupun tek albümü 2009 yılında internetten sızınca resmi olarak piyasaya sürülmemiş. Ancak albümden 3 adet single piyasaya sürülmüş.

Pint Shot Riot, 2004 yılında Coventry’de kurulmuş bir indie rock grubu. 2007’de çıkardıkları ilk single sonrası bazı festivallerde yer almaya başlayan grup 4 kişiden oluşuyor: gitar ve vokalde Rocket, davulda Mini Rocket, basta Baby Dave ve yine gitarlarda (lakapsız) Rob Clements. Grupun tek albümü 2009 yılında internetten sızınca resmi olarak piyasaya sürülmemiş. Ancak albümden 3 adet single piyasaya sürülmüş.

Burak İşyar

Albümdeki bütün parçalar enerjik tempoları, sürükleyici gitar melodileri ve akılda kalıcı nakaratlarıyla dikkat çekiyor. Sözler genelde basit ve biraz duygusal havaya sahip. Albümün açılış parçası Somebody Save Me ilk dinleyişimde bana 80’lerin rock grubu The Cult‘ı hatırlattı ve gerisini dinlemem için sebep oldu diyebilirim.

Ortalama üçer dakikalık 12 şarkıdan oluşan albüm genel olarak tipik bir indie rock ve punk sound’una sahip. Aslında benzerleri pek çok Brit gruptan çok da farklı birşey sunmuyor Pint Shot Riot, ama yaptıkları şeyi oldukça iyi yaptıklarını düşünüyorum. Sanırım biraz Green Day ve The Fratellis gibi grupların müziklerinden etkilenmişler ki benim de beğenmeme neden olan şey aynı enerjik havaya sahip olmaları.

Albümde diğerlerinden farklı iki şarkı var: ilki piyanoları ile biraz Styx havasında olan ve melodik bir mızıka solosu bulunan Money. Diğeri ise albümün tek ballad’ı olan ve uzunca bir davul geçişiyle albümü de kapatan Sing A Song For Me.

Pint Shot Riot‘ın henüz piyasaya süremediği bu albümden en beğendiğim şarkılar Not Thinking Straight, Hazy Days, Spell It Out ve Riot Act.

İlginizi çekebilir...

Disney+ - Film

Werewolf By Night, şiddet eksenli bir Hollywood aksiyonu olmakla birlikte arka planında kendisinden beklenmeyen bir derinliğe sahip.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et