İSTANBUL MODERN’DE HONG KONG FİLMLERİ

HONG KONG PANORAMA

Yaz geldi, sıcaklar bastırdı. “Aman da çok bunaldım” diyen İstanbul sakinlerini, bu haftasonu serin sinema salonlarına davet ediyoruz.

İstanbul Modern Sinema, Hong Kong Ekonomi ve Ticaret Dairesi işbirliğiyle, Hong Kong’un köklü ve son dönemlerde yeniden yükselen sinemasından on filmlik bir seçki sunuyor.

Programdaki filmler arasında; “Elveda Cariyem”in (Farewell My Concubine) yazarı Lilian Lee’nin korku öyküleri derlemesinden uyarlanan, Hong Kong sinemasının ünlü oyuncuları Jeannie Chan, Dada Chan ve Kelly Chen’in rol aldığı korku filmi serisi “Karanlığın Öyküleri”nin ilk filmi (Tales From the Dark 1) yer alıyor. Ayrıca, 2014 yılında “Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı’yalayık görülen “İnce Buz, Kara Kömür” (Black Coal, Thin Ice), Wong Kar Wai‘ın geçtiğimiz sene Berlin Film Festivali’nin açılış filmi olarak gösterilen ve kung fu tarihine dair güzel bir inceleme olan Büyük Usta (The Grandmaster) ve eşcinsel bir erkek ile eşcinsel bir kadın arasında gelişen sıradışı aşkı konu alan “Seviyor, Sevmiyor” (Love Me Not) da seçkideki filmler arasında.

Film programını görmek için; İSTANBUL MODERN