BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Kendilerini takip eden kitlelerin menfaatleri bu planda yalnızca "yem" vazifesi görmektedir. Onlara biat etmelerinin kendi menfaatlerine olduğuna inandırılmalıdır çünkü kitleler. Oysa bu bir ilüzyondur. Ne yazık ki Türk halkını 60 senedir kandırmayı başarıyor bu ilüzyon.

Ege Görgün

İyi Geceler ve İyi Şanslar, Türkiye!

Kendilerini takip eden kitlelerin menfaatleri bu planda yalnızca “yem” vazifesi görmektedir. Onlara biat etmelerinin kendi menfaatlerine olduğuna inandırılmalıdır çünkü kitleler. Oysa bu bir ilüzyondur. Ne yazık ki Türk halkını 60 senedir kandırmayı başarıyor bu ilüzyon.

menfaat

Türkiye’nin an itibariyle sergilediği tablo göstermiştir ki; ülkenin şimdisinde ve geleceğinde söz sahibi olmak isteyen siyasi, dini, ideolojik ya da sermayesel iradeler; görüşleri, inançları, anlayışları ne olursa olsun herkesle, menfaatleri çakıştığı takdirde işbirliğine gitmekten çekinmezler.

sisko-ninja Ege Görgün (Landlord)

Menfaatleri çatıştığında ise geçmişte hukukları ne olursa olsun – ister can ciğer kuzu sarması olsunlar; ister birlikte ailecek tatile çıkmış olsunlar – birbirlerine düşman kesilmeye hazırlardır. Demek ki; kitleleri vaatlerle, ifade ettikleri düşünceleriyle, inançları ve hayat görüşleriyle etkileyip, biat etmelerini sağlayan bu iradelerin tek ideali Türkiye’yi kendi menfaatleri doğrultusunda şekillendirmektir. Bu uğurda düşmanımın düşmanı her kim olursa olsun dostumdur diyebilecek kadar ilkesiz insanlardır bunlar. Değil oyumuzu ve hürmetimizi, selamımızı bile hak etmeyen yaratıklardır.

Kendilerini takip eden kitlelerin menfaatleri bu planda yalnızca “yem” vazifesi görmektedir. Onlara biat etmelerinin kendi menfaatlerine olduğuna inandırılmalıdır çünkü kitleler. Oysa bu bir ilüzyondur. Ne yazık ki Türk halkını 60 senedir kandırmayı başarıyor bu ilüzyon. Liderlerimiz 60 yıldır aynı numarayı yapıyor, biz de 60 yıldır aynı numarayı yiyoruz. Kimse kendini sıyırmasın: solcusu da, sağcısı da; laiği de, dincisi de; takkelisi de, üniformalısı da yapmıştır ve yapmaktadır bu sihirbazlığı. Bazen kendi, bazen de ajanlık yaptıkları ülkelerin çıkarları uğruna… Ne acı bu ülke için, bir Mustafa Kemal daha yetiştirememiş olmak, diyeceğim ama… Eminim, ona yakın isimler yetişmiştir mutlaka, ama bu kirli düzen, ikiyüzlülüğün prim yaptığı politika arenası onların ülke yönetiminde söz sahibi olmalarına izin vermemiştir. Keza, bugün bir mucize olsa, Atatürk bir başka bedende ikinci kez dünyaya gelip ülkemizde politikaya atılsa, sonuç hüsran olur. Ya sivrilmeden önünü keserler; ya bir skandala kurban ederler; ya da trafik kazasında canından ederler. Halkımızın çoğu da o seçim öncesi konuşmasını yaparken kanal değiştirip Yeteneksizsiniz Türkiye’nin finaline bakar. Asıl yeteneneksizin ekrandakiler değil, ekran başındakiler olduğunu fark etmeden yaşayıp giderler.

İlginizi çekebilir...

Disney+ - Film

Werewolf By Night, şiddet eksenli bir Hollywood aksiyonu olmakla birlikte arka planında kendisinden beklenmeyen bir derinliğe sahip.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et