BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Haber

“Karanlık Yoldaki Gölge’ çıktı…

Çektiği pek çok kısa filmle adını duyuran ve son olarak sinema filmi Mavi Adam’ı çeken Utku Çelik, bu kez bir romanla okurlarının karşısına çıkıyor. Karanlık Yoldaki Gölge adını taşıyan roman Murat Kitabevi tarafından yayımlandı.

KARANLIK YOLDAKİ GÖLGE kapak-2Çektiği pek çok kısa filmle adını duyuran ve son olarak sinema filmi Mavi Adam’ı çeken Utku Çelik, bu kez bir romanla okurlarının karşısına çıkıyor. Karanlık Yoldaki Gölge adını taşıyan roman Murat Kitabevi tarafından yayımlandı.

Mavi Adam filminin yönetmeni Utku Çelik‘ten ilk roman Karanlık Yoldaki Gölge çıktı. Roman, astsubay ve PKK’lı bir kadının çevresinde gelişen olayları konu alıyor. Roman PKK’lı iki kadının hayalleriyle başlıyor, güzel bir ülke özlemi düşlerken beklenmedik olaylarla kuşanıyorlar…

Bir çatışma sırasında yaralanan PKK’lı kadın, dışarıdaki çatışma sebebiyle hamile eşini hastaneye götüremeyen bir Astsubayın evine sığınmasıyla olaylar gelişiyor… Her iki tarafın da mağduriyetinden yeni bir hayatın izi sürülüyor…

Mavi Adam filmi ve basında 3 Ağustos 2015 günü “O anne bebeğinin ismini Barış koydu.” başlığıyla yayınlanan haberden yola çıkılarak yazılan roman okuyucular tarafından büyük ilgi görürken, yaşanılan savaş ortamına karşı barış umudunu yeniden filizlendiriyor.

Utku CelikUtku Çelik

13 Eylül 1983, İstanbul doğumlu. 2002 yılında Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun oldu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’ne girdi. Üniversite hayatı boyunca kısa film atölyelerine ve seminerlere katıldı.

2009 yılında Kadir Has Üniversitesi, Film ve Drama Yüksek Lisansı’nın Yapımcılık Bölümü’nde eğitime başladı. 2011 yılında mezuniyet projesini tamamlamak için gittiği ABD’de 9 ay kaldı ve 2012 yılında mezun oldu. 2014 yılında Pulitzer ödüllü gazeteci John F. Burns’ün bir makalesinden esinlenerek “The Blue Man” isimli ilk uzun metraj çalışmasını gerçekleştirdi.

Savaş ve Kadın Hakları’nı konu alan film, çeşitli ulusal ve uluslararası festivallerde gösterildikten sonra 23 Mayıs 2014 tarihinde gişeye girdi. 2015 yılında bu filmden ve basında 3 Ağustos 2015 günü “O anne bebeğinin ismini Barış koydu.”başlığıyla yayınlanan haberden yola çıkarak ilk romanı Karanlık Yoldaki Gölge’yi yazdı. Şu an Vipsaş bünyesinde dijital restorasyon sanatçısı olarak çalışmakta ve eski Türk filmlerini yenilemektedir.

İlginizi çekebilir...

Bu Hafta Ne İzlesem?

🎥 Vikings: Valhalla, Zeytin Ağacı, Kaçık Astronot, Beni Ay’a Uçur ve niceleri... İşte haftanın izleme önerileri!

Bu Hafta Ne İzlesem?

Merhaba, Sinema ve TV dünyasında (ki artık ikisi birbirine karıştı) bol gelişmeli bir hafta yaşandı. Kevin Costner’ın yazıp yönetip başrole kurulduğu 3 saatlik Amerikan...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et