BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Ters Ninja Teleskobu ile gözlemlediğimiz Kitap Gezegeni'nden derlediğimiz çarpıcı haberlerle karşınızdayız... Sizin de teleskobunuza takılan yeni/eski kitapların haberlerini bize gönderin imzanızla birlikte yayınlayalım.

Haber

Kitap Gezegeni’nden havadisler…

Ters Ninja Teleskobu ile gözlemlediğimiz Kitap Gezegeni’nden derlediğimiz çarpıcı haberlerle karşınızdayız… Sizin de teleskobunuza takılan yeni/eski kitapların haberlerini bize gönderin imzanızla birlikte yayınlayalım.

Ters Ninja Teleskobu ile gözlemlediğimiz Kitap Gezegeni’nden derlediğimiz çarpıcı haberlerle karşınızdayız… Sizin de teleskobunuza takılan yeni/eski kitapların haberlerini bize gönderin imzanızla birlikte yayınlayalım.

Okumuş olduğunuz eser bir “Science Fiction” (Hayal-Bilim) kitabı idi.

İlki 1 Ekim 1971’de basılan Yeni Dünyalar’da serisinin girişinde yazan bir not bu. Orhan Duru “bilim kurgu” kelimesini daha icat etmemiş. Metin Atak adlı yazarın elinden çıkan bu bilim kurgu dizisinden iki kitap çıkmış görünüyor: Gezegenler Savaşıyor ve Arena. Üçüncü kitabın Panik adını taşıyacağı açıklanmış ikinci kitabın sonunda, ama daha ben doğmadan basılması planlanan bu kitabın ve de ilk yerli “hard” bilim kurgu kitabımızın yazarının akıbeti hakkında ne yazık ki hiçbir fikrim yok. Bu arada Gezegenler Savaşıyor’u iki ayrı kapakla bulmak mümkün. Kitap iki baskı yapmış ve ikinci baskı farklı bir kapakla piyasaya çıkmış.

Perg Efsaneleri’ni Çinliler de okuyacak!

Barış Müstecaplıoğlu‘nun geçen sene Bulgaristan’da yayınlanmaya başlayan Perg Efsaneleri‘nin ilk iki kitabı raflara çıkmış, diğerlerinin ise çeviri çalışmaları tüm hızıyla devam ediyordu. Dünya standartlarında bir fantastik kurgu eseri olan Perg Efsaneleri’nin ilk kitabı olan Korkak ve Canavar şimdi de – eğer çevirisi zamanında tamamlanabilirse – önümüzdeki sene Çin’de yayınlanacak. Yayıncı ise 1984’ten beri Çin’de yayıncılık yapan Zhejiang University Press.

Sugeçirmez İncil – Andrew Kaufman – Domingo

2003 tarihli romanı All My Friends Are Superheroes (Benim Bütün Arkadaşlarım Süperkahraman) normal bir adamla, süper güçlere sahip bir kadın arasındaki aşk hikayesini anlatıyordu. Yayıncısının acemiliği yüzünden Türkçe’de sessiz sedasız yayınlanan ve gözden kaçan bu kitabın aynı zamanda yönetmen ve radyocu olan ilginç yazarı neyse ki hak ettiği özenli bir baskıyla yeniden karşımızda. Duygularının bedenini terk edip çevresindeki insanların kafalarına girmesi gibi sıradışı bir sorunu olan Rebecca Reynolds’un hayatı yaşadığı üç şok edici olay yüzünden iyice rayından çıkar. Bu arada kardeşinin yaslı kocası cenaze törenine bile katılmayıpkendini Tanrı olarak adlandıran bir kadının yardımıyla tuhaf bir yolculuğa çıkar. Ve başka bir yerde, adamın biri sanki bir vahiy gelmişcesine yelkenli inşa etmektedir.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et