BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Bonelli’nin ürettiği ilk renkli çizgi roman serisi Yetimler – Orfani, ülkemizde Çizgi Düşler etiketiyle çizgi romanseverlerle buluştu.

Görkemli Çizgiroman-ım!

Korkmuş Küçük Savaşçılar: Yetimler – Orfani

Bonelli’nin ürettiği ilk renkli çizgi roman serisi Yetimler – Orfani, ülkemizde Çizgi Düşler etiketiyle çizgi romanseverlerle buluştu.

orfani

Bonelli’nin ürettiği ilk renkli çizgi roman serisi YetimlerOrfani, ülkemizde Çizgi Düşler etiketiyle çizgi romanseverlerle buluştu.

Dünyadışı yaratıklar ve “yabancılar” diye adlandırılan varlıklar gezegenimize saldırmıştır ve etraf tam anlamıyla cehenneme dönmüştür. Uzaylıların gönderdiği ölümcül ışın Avrupa’yı yok edince, dünyayı kurtarma görevi bu saldırıdan sağ kurtulan bir avuç yetim çocuğa düşmüştür.

orfani2Yeni çizgi roman serisinin hikayeye giriş niteliği taşıyan ilk sayısının adet olduğu üzere karakterlerin tanıtımına ayrıldığı söylenebilir. Takyon enerjisiyle vurulan dünya saldırısı sonrasında zorlu tabiat koşullarında eğitilen ve başarılarına göre askeri birliklere dağıtılan bu çocuklar arasında Sevil’den gelen Ringo, Barselona’dan Jonas, Juno ve kardeşi Hector, Madrid’den Rey ve Felix yer alıyor. Amerikalı olduğu halde annesinin akrabalarını ziyaret etmek için Barselona’ya geldiğinde yaşanan saldırı yüzünden tüm ailesini kaybeden Sam ise, içlerinde en talihsiziymiş gibi görünüyor. İyi yetişmiş birer asker olduktan sonra İzci, keşiş, silahşör, velet ve sosyopat lakaplarıyla hitap edeceğimiz bu yetimler, ilk olarak dünyayı vuran ışının geldiği söylenen gezegene gönderiliyor. İlk hedefleri, bu silahı bulup tekrar kullanılmasını önlemek için yok etmek. İkincil hedefleriyse uzaylıları öldürmek.

orfAni3

Çocukların dışında, dikkat çeken karakterlerden birisi ise tek gözlü, seksi profesör Jsana Juric. Onun görevi, Albay Takeşi Nakamura’yla birlikte çocukları gezegenin en iyi askerlerine dönüştürmek. Ya da en azından ilk macerada bize öyle olduğu söyleniyor. Neden uzaylılar Avrupa’yı vuruyor, neden Amerika saldırıdan zarar görmüyor, Avrupa’yı aslında kim yok ediyor gibi sorular ilk maceradan itibaren akılları kurcalamaya başlıyor. Soruların cevaplarını bulmak için Yetimler serisini takip etmek gerek.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et