BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Yarışma jürisinde; oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, Ruhi Sarı, Bennu Yıldırımlar, Sezin Akbaşoğulları, Ahu Türkpençe, Murat Cemcir; yönetmen Selim Demirdelen, Abdullah Oğuz; senarist Mehmet İlker Altınay

Haber

Liseler Arası Kısa Film Yarışması 9. kez start aldı!

Yarışma jürisinde; oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, Ruhi Sarı, Bennu Yıldırımlar, Sezin Akbaşoğulları, Ahu Türkpençe, Murat Cemcir; yönetmen Selim Demirdelen, Abdullah Oğuz; senarist Mehmet İlker Altınay

İstanbul (Erkek) Lisesi gelenekselleşen Liseler Arası Kısa Film Yarışması’nın bu sene de 9.sunu gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin 27 farklı şehrinden toplam 137 filme ev sahipliği yapan yarışma bu yıl daha çok gence ulaşmayı amaçlıyor.

Türkiye’deki ilk liseler arası kısa film yarışması olma özelliğini taşıyan etkinlik tüm liseli gençleri kısa film çekmeye, sinemaya ilk adımlarını atmaya davet ediyor.

Yarışma jürisinde; oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, Ruhi Sarı, Bennu Yıldırımlar, Sezin Akbaşoğulları, Ahu Türkpençe, Murat Cemcir; yönetmen Selim Demirdelen, Abdullah Oğuz; senarist Mehmet İlker Altınay; İstanbul Liseliler Eğitim Vakfı Müdürü; Orhan Bulman ve İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ceyhan Kandemir yer alıyor.

Jüri değerlendirmesi sonucunda birinci seçilen filmin yönetmenine HD Video Kamera, ikinciye dijital fotoğraf makinesi, üçüncüye iPod ve mansiyon olarak DivX DVD Oynatıcı gibi ödüller verilecek. Animasyon kategorisinde katılacak olan filmler ise ayrı bir değerlendirmeye tabii tutulacaktır.

Son katılım tarihi 4 Mayıs 2012.

Yarışma sonuçları, genç sinemacı öğrencilerin ustalar ile bir araya geleceği ve ödüllerin sahiplerini bulacağı, haziran ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek olan ödül gecesinde açıklanacak.

Yarışma süreci, katılım şartları, ön başvuru ve iletişim için tüm bilgi ve gelişmelere İstanbul Lisesi Sinema Kulübü internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

www.ielsinema.com
Okul Telefonu: 0(212) 514 15 70
İstanbul Lisesi Sinema Kulübü

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et