BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Krakow Loves Adana, Freiburg Almanya’dan iki öğrenci Deniz Çiçek (vokal/gitar) ile Robert Heitmann’ın (gitar/klavye) kurduğu bir grup. Deniz ile Robert bir kulüpte tanışmışlar...

Müzik

Melankolik ve minimal (Kraków Loves Adana / Interview)

Krakow Loves Adana, Freiburg Almanya’dan iki öğrenci Deniz Çiçek (vokal/gitar) ile Robert Heitmann’ın (gitar/klavye) kurduğu bir grup. Deniz ile Robert bir kulüpte tanışmışlar…

Krakow Loves Adana, Freiburg Almanya’dan iki öğrenci Deniz Çiçek (vokal/gitar) ile Robert Heitmann’ın (gitar/klavye) kurduğu bir grup. Deniz ile Robert bir kulüpte tanışmışlar.

Burak İşyar

Yine ilk başta ismi nedeniyle dikkatimi çeken grup, aslında kendine belli bir isim aramazken, Robert annelerinin doğum yerleri olan Krakow ile Adana’yı “sevgi” ile birleştirmek istemiş. Grubun ikinci albümü Interview bu yılın Şubat ayında çıkmış.

Biraz indie, biraz dream-pop diye tanımlayabileceğimiz albüm baştan aşağı minimal enstrümanlar ve vokallerin birleşiminden oluşuyor. Deniz’in zaman zaman Cat Power ve PJ Harvey’i andıran güçlü sesi ve karanlık vokalleri, Robert’ın yumuşak gitarlarıyla albüme oldukça melankolik bir hava veriyor. Bu müzikal altyapının üzerine gelen sözler ise çoğunlukla korku, aşk ve hüzün temalı.

Haftalardır oldukça sert/gürültülü grup ve albümler dinledikten (ve yazdıktan) sonra tesadüfen keşfettiğim Krakow Loves Adana’yı dinlemenizi öneririm. Puslu havasıyla On/Off, melankolik söz ve vokalleriyle Silver Screen, aksak ritimleriyle Brother en beğendiğim şarkılar. Grubun bazı şarkılarını kendi sayfalarından dinleyebiliyorsunuz.

Diskografi:
Beauty (2010)
Interview (2012)
1. Avantgarde 4:03
2. On/Off 3:51
3. For Those Who Think Young 3:25
4. Silver Screen 3:27
5. Brother 3:43
6. Skin Bones 3:35
7. Monsters Hide In The Dark 3:59
8. Smoke Gets In Her Eyes 3:17
9. Sit In The Movies And Cry 3:46
10. Montmartre 3:26

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et