BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Ali Murat Güven'in genel danışmanlığını üstlediği Fantasturka'nın bizimle birlikte basın sponsorluğunu yapan dost blogları sıralayalım: Sadibey.com, Öteki Sinema, Sinematik, Ekşi Sinema, İyi Kötü Film, Korku Sitesi.

Festival

Metin Demirhan anısına: Türk İşi Fantastik Filmler Festivali Fantasturka

Ali Murat Güven’in genel danışmanlığını üstlediği Fantasturka’nın bizimle birlikte basın sponsorluğunu yapan dost blogları sıralayalım: Sadibey.com, Öteki Sinema, Sinematik, Ekşi Sinema, İyi Kötü Film, Korku Sitesi.

Prensip olarak basın bülteni yayınlamayı sevmediğimizi biliyorsunuz. Bu prensibimizi festivallerin basın sponsoru olduğumuzda bile devam ettirmeye özen gösteriyoruz. Daha çok festivalle ilgili içerik üretmek ve festival boyunca günce yayınlamak gibi adetlerimiz var. Ama hem Ankara’da üstelik genç bir ekip tarafından hayata geçirildiği için, hem ilk kez yapıldığı için, hem popüler ya da güncel filmler oynatan festivallerden konsept olarak ayrıldığından  bizim ilgimizi daha muhtaç olduğu için ama en önemlisi de Metin Demirhan anısına yapıldığı için Türk İşi Fantastik Filmler Festivali Fantasturka‘ya ayrıcalık yapmakta beis görmedik. Hem Ankaralı okurlarımızın bizim yüzümüzden bu festivali kaçırmaları isteyeceğimiz son şey olur.

Orada bulunmayı çok istesem de  ne yazık ki o sırada Gürcistan’da başka bir festivale icabet ettiğim için Fantasturka‘ya katılamayacağım. Oysa iptidai şartlarda harikalar yaratan Yeşilçam emektarlarımızın yarattığı o harikaları büyük perdede bir kez daha izlemek isterdim.

23-25 Eylül 2011 tarihleri arasında Ankara Kızılırmak Sineması’nda gerçekleşecek olan festivalde sözünü ettiğim emektarların bazıları da sahne alacak. Dünyayı Kurtaran Adam‘ın yönetmeni Çetin İnanç, Türk Zagor’u Levent Çakır, Süpermen’i yerli malı Türk’ün malı yapan rejisör Kunt Tulgar‘ın yanı sıra bizlere Türk fantastik sinemasının en önemli ürünlerini armağan eden yapımcı, yönetmen, senarist Yılmaz Atadeniz orada olacak. Bu isimlere ayrıca “Hayat Boyu Başarı Ödülleri” takdim edilecek festivalde. (Ayrıcalık dediysek, bülten yayınlayacağız demedik herhalde.)

Fantasturka’dan Onur Ödülü alacak diğer bir isim de Türk fantastik sineması gönüllüsü bir Yunanlı olacaktı: Vassilis Barounis. Ancak geçirdiği rahatsızlık yüzünden festivale gelemeyecek olan bu Türk dostu ödülünü gıyabında alacak.

Ali Murat Güven‘in genel danışmanlığını üstlediği Fantasturka’nın bizimle birlikte basın sponsorluğunu yapan dost blogları sıralayalım son olarak: Sadibey.com, Öteki Sinema, Sinematik, Ekşi Sinema, İyi Kötü Film, Korku Sitesi.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et