BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Ercümen’in sportif çalışmalarının yanı sıra engellilere yönelik serbest dalış programları ve tutsak yunusların özgürlüklerine kavuşmaları konusunda da aktif çalışmaları da var. Şahika Ercümen'in favori filmi ise hiç de sürpriz değil: Luc Besson’un yönettiği 1988 yapımı The Big Blue.

Bir Film Hakkında

Şahika Ercümen: “Motive olmak icin yarışma öncesi Rocky serilerini izlerim!”

Ercümen’in sportif çalışmalarının yanı sıra engellilere yönelik serbest dalış programları ve tutsak yunusların özgürlüklerine kavuşmaları konusunda da aktif çalışmaları da var. Şahika Ercümen’in favori filmi ise hiç de sürpriz değil: Luc Besson’un yönettiği 1988 yapımı The Big Blue.

Kendi kariyerinde başarıyı yakalamış insanlara, meslekleriyle ilgili bir film hakkında sorular soruyoruz. Şimdiki konuğumuz rekortmen serbest dalışçı Şahika Ercümen. Üstüne konuşacağımız film de sizin de gayet iyi tahmin edebileceğiniz gibi 1988 tarihli Luc Besson filmi The Big Blue (Derinlik Sarhoşluğu)

Asıl mesleği diyetisyenlik olan Şahika Ercümen 2012 başında buzun altında tek nefeste 110 metre yatay dalış yaparak, Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na girmiş ve Mısır’da yaptığı dalışta, ‘sabit ağırlık dikey dalış kategorisinde 70 metreye, sabit ağırlık paletsiz kategorisinde 60 metreye inerek de yeni bir dünya rekoru kırmıştı. Ercümen’in sportif çalışmalarının yanı sıra engellilere yönelik serbest dalış programları ve tutsak yunusların özgürlüklerine kavuşmaları konusunda da aktif çalışmaları da var. Şahika Ercümen’in favori filmi ise hiç de sürpriz değil: Luc Besson’un yönettiği 1988 yapımı The Big Blue.

Big Blue filmini ilk ne zaman izlediniz? Neler hissetirdi size film?

7-8 yaşlarında iken dayım vasıtası ile birkaç sahnesini izlemiş ve hayran kalmıştım. Sualtındaki rahatlıklarına, sonrasında 1998 yılında sporcusu olduğum sualtı kulübünde takım arkadaşlarım ile izledim ve filmi izlediğim günden beri bu sualtı sahneleri aklıma geldikçe heyecanlanıyorum, tüylerim diken diken oluyor.

Daha sonra yeniden izlediniz mi bu filmi?

(Gülerek) Filmi şimdiye kadar en az 20 kez izlemişimdir.

Filmde sizi en etkileyen sahne hangisi olmuştu?

Her sahnesi efsane, ancak sanırım Jak’ın (Jean-Marc Barr) dalışa giderkenki medite hali ve etrafındakileri görmeyişi kendimi hatırlattığı için beni çok etkiliyor. Tabii ki arkada çalan Eric Serra’dan Homo Delphinus da çok etkili. Bunun dışında buzun altındaki rahatlığı ve Enzo (Jean Reno) ile havuzda sualtında şampanya içme sahnesi hep aklımdadır.

En sevdiğiniz filmler nelerdir?

Into the Wild, Black Swan, Requiem for a Dream, Kill Bill Vol.1 en sevdiğim filmler. Bir de motive olmak için yarışma öncesi Rocky serilerini izlerim.

Şahika Ercümen’in En Sevdiği 5 Film

  1. Rocky
  2. Into the Wild
  3. Black Swan
  4. Requiem for a Dream
  5. Kill Bill Vol.1

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et