BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Atay'ın eleştirisine getirilen sansür uygulaması bizzat yetkili kurum olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından ve bir kullanıcı ihbarı üzerine gerçekleştirildi.

Haber

Sansürcü zihniyet Öteki Sinema’yı vurdu. Bir yazı zayi oldu, Özgür Düşünce adlı vatandaş ağır yaralı

Atay’ın eleştirisine getirilen sansür uygulaması bizzat yetkili kurum olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından ve bir kullanıcı ihbarı üzerine gerçekleştirildi.

Gün geçmiyor ki sansürcü zihniyet adlı canavar yeni yazıların kanına girmesin, emek harcanarak üretilen bir siteyi ya da blogu mağdur etmesin. Bu dehşetin önüne geçilememesinin sebebi ise hem devlet ve hem de toplum içinde bu canavara çok sayıda yataklık eden olması. Canavarın son kurbanı Ters Ninja’nın en yakın dostu Öteki Sinema oldu.

Olaylar Onur Atay adlı bir yazarın izlediği bir filmle ilgili düşüncelerini özgürce yazabileceği sanrısına kapılmasıyla başlar.  Şaşkın yazarımız Srdjan Spasojevi‘nin Bir Sırp Filmi (Srpski Film) adlı yapıtının, her ne kadar ahlaksal ve toplumsal tüm sınırları fersah fersah aşsa da, söz konusu olan ürünün nihayetinde bir film olduğu tezinden hareket ederek bir yazı kaleme alır. Ama neyse ki duyarlı ve gerektiğinde kahraman olma sorumluluğunu üstlenebilecek tıynette bir vatandaşımız bilinen anlamda dünyanın sonunu getirebilecek bu teröristik ve de anarşik  eylemin farkına erken varıp yetkilileri uyarmıştır da bir facianın eşiğinden dönülmüştür. Aldığımız duyuma göre aslında yetkililerin ilk tepkisi İnsansız Hava Araçları’nın Uludere’den dönüşte Öteki Sinema üstüne yollamak olmuştur. Allahtan yüksek tahsilini Pensilvanya Üniversitesi’nde yapmış parlak bir stajyer kendilerine ortada hava taarruzu yapılacak bir satıh olmadığı ve Öteki Sinema’nın bir site ama bir internet sitesi olduğu istihbaratını vermiştir de vergilerimiz boş yere  infilak etmemiştir.

Kalan kısmın özeti:

Atay’ın eleştirisine getirilen sansür uygulaması bizzat yetkili kurum olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından ve bir kullanıcı ihbarı üzerine gerçekleştirildi. Söz konusu yazı siteden kaldırıldı ama facebook üstünden hala okunabiliyor. Durun… Bir son dakika haberi… İnsansız Hava Araçları yeniden havalanmış. Facebook’u hedef almışlar bu kez de…

 

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et