Yayımlandığı yıl Eisner ödülleri başta olmak üzere, En İyi Grafik Roman, En İyi Hikaye, En İyi Renklendirme, En İyi Kapak Tasarımı gibi pek çok dalda ödüller kazanan çizgi roman Şemsiye Akademisi (Umbrella Academy) artık Türkçe okuyabilirsiniz. JBC Yayıncılık logosuyla kitabevi raflarına çıkan bu hayli popüler çizgi roman  New York Times En Çok Satan nişanesi almasının yanı sıra ve Amazon.com tarafından da 2008’in En İyi Çizgi Romanı seçilmişti. Gerard Way‘in yazdığı, son dönemin gözde çizerlerinden Gabriel Ba‘nın resimlediği Şemsiye Akademisi Cilt 1 : Kıyamet Senfonisi (The Umbrella Academy Volume 1 : Apocalypse Suite) TÜYAP Kitap Fuarı‘nın da ilgi gören kitaplarından.

Konu: Her şey dünya genelinde gerçekleşen sıra dışı bir olay ile başlar. Daha önce hiçbir gebelik belirtisi göstermeyen kadınlar ardı ardına 43 çocuk dünyaya getirirler. Milyoner mucit Reginald Hargreeves ise bu çocuklardan 7 tanesini evlat edinir. Kendisine bunun nedeni sorulduğunda ise sadece “Dünyayı kurtarmak için!” der. Hargreeves, sıra dışı güçleri olan bu çocukları eğitmek için Şemsiye Akademisi’ni kurar. Bu akademi çocuklar için içlerindeki güçleri keşfetmeyi sağlayacak bir aile olacaktır; fakat bu aile çok da kalıcı olmayacaktır.

Grup üyeleri yirmi yıl ayrılığın sonunda üvey babalarının ölümü üzerine tekrar bir araya gelirler. Bu toplanmanın ardından hik beklenmeyen gerçekleşir ve Akademililer dünyayı yok etmek isteyen kötü güçlee karşı güç birliği yapmak zorunda kalırlar.

2 YORUMLAR

  1. Şok geçiriyorum şu an , fuardan ilk gün almıştık eşimle , önce o sonra ben okudum. Muhteşem bir çizgi roman , B A Y I L D I K

    şoka gelince : lan bu çizgi romanı gerard way mi yazmış ?????? bu herif justin timberlake neyse odur benim için , nasıl bu kadar zekice yazabilmiş anlamadım. My chemical romance kız kardeşim çok dinler.şimdi bir tanede ona hediye alıcam. emeği geçenlere teşekkürler

  2. Apocalypse Suite ismi neden Kıyamet Senfonisi olarak çevrilmiş???

    Almora’nın 2008 yılında çıkardığı Kıyamet Senfonisi isimli bir albümü var. Hatta albümde bu isimde bir öykü ve bir şarkı da mevcut. (Bu albümdeki şarkıların sözleri ve albümdeki hikaye fantastik edebiyat türünde.)

    Eğer Türkiye’deki yayınevi, bu ismi kullanmak için izin almadıysa bu kitabın Türkçe’deki ismi çalıntı durumuna düşmüş olur.

CEVAPLA