BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Gerard Way'in yazdığı, son dönemin gözde çizerlerinden Gabriel Ba'nın resimlediği Şemsiye Akademisi Cilt 1 : Kıyamet Senfonisi (The Umbrella Academy Volume 1 : Apocalypse Suite) TÜYAP Kitap Fuarı'nın da ilgi gören kitaplarından.

Görkemli Çizgiroman-ım!

Şemsiye Akademisi (Umbrella Academy) Türkçe’de!

Gerard Way’in yazdığı, son dönemin gözde çizerlerinden Gabriel Ba’nın resimlediği Şemsiye Akademisi Cilt 1 : Kıyamet Senfonisi (The Umbrella Academy Volume 1 : Apocalypse Suite) TÜYAP Kitap Fuarı’nın da ilgi gören kitaplarından.

Yayımlandığı yıl Eisner ödülleri başta olmak üzere, En İyi Grafik Roman, En İyi Hikaye, En İyi Renklendirme, En İyi Kapak Tasarımı gibi pek çok dalda ödüller kazanan çizgi roman Şemsiye Akademisi (Umbrella Academy) artık Türkçe okuyabilirsiniz. JBC Yayıncılık logosuyla kitabevi raflarına çıkan bu hayli popüler çizgi roman  New York Times En Çok Satan nişanesi almasının yanı sıra ve Amazon.com tarafından da 2008’in En İyi Çizgi Romanı seçilmişti. Gerard Way‘in yazdığı, son dönemin gözde çizerlerinden Gabriel Ba‘nın resimlediği Şemsiye Akademisi Cilt 1 : Kıyamet Senfonisi (The Umbrella Academy Volume 1 : Apocalypse Suite) TÜYAP Kitap Fuarı‘nın da ilgi gören kitaplarından.

Konu: Her şey dünya genelinde gerçekleşen sıra dışı bir olay ile başlar. Daha önce hiçbir gebelik belirtisi göstermeyen kadınlar ardı ardına 43 çocuk dünyaya getirirler. Milyoner mucit Reginald Hargreeves ise bu çocuklardan 7 tanesini evlat edinir. Kendisine bunun nedeni sorulduğunda ise sadece “Dünyayı kurtarmak için!” der. Hargreeves, sıra dışı güçleri olan bu çocukları eğitmek için Şemsiye Akademisi’ni kurar. Bu akademi çocuklar için içlerindeki güçleri keşfetmeyi sağlayacak bir aile olacaktır; fakat bu aile çok da kalıcı olmayacaktır.

Grup üyeleri yirmi yıl ayrılığın sonunda üvey babalarının ölümü üzerine tekrar bir araya gelirler. Bu toplanmanın ardından hik beklenmeyen gerçekleşir ve Akademililer dünyayı yok etmek isteyen kötü güçlee karşı güç birliği yapmak zorunda kalırlar.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et