BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

kendileri talep ettiler mevcudiyetimi. Ben de Altın Koza'ya değil de aynı tarihte gerçekleştirilen Uluslararası Batum Art-House Film Festivali'ne (BIAFF) gideyim dedim. Demez olaydım.

Ege Görgün

Sen misin Gürcistan’a festivale gitmeye kalkan? a.k.a. Not “BIAFF”, it should have been “POFF!”

kendileri talep ettiler mevcudiyetimi. Ben de Altın Koza’ya değil de aynı tarihte gerçekleştirilen Uluslararası Batum Art-House Film Festivali’ne (BIAFF) gideyim dedim. Demez olaydım.


Benim şu anda Gürcistan, Batum’da olmam gerekiyordu. Ama değilim, Kozyatağı- Beyaz Kanarya Sokak’ta bulunan, her ay kirasını ödemek için yırtındığım evden yazıyorum bu satırları. Öyle kapılarında yatmadım, ne olur beni çağırın diye yalvarmadım, kendileri talep ettiler mevcudiyetimi. Ben de Altın Koza‘ya değil de aynı tarihte gerçekleştirilen Uluslararası Batum Art-House Film Festivali’ne (BIAFF) gideyim dedim. Demez olaydım.

İki ay öncesinden irtibata geçtiler. Gerekli bilgileri aldılar. Sonra ay başında uçak biletlerini rezerve ettiklerini, 2 hafta içinde de satın alacaklarını söylediler. İki gün kala uçağa, “Bir arayayım,” dedim THY’yi. Bilet milet alınmamış. Mail attım. “Pardon,” dedi, “Yanlış anlaşılma olmuş, Pazartesi hallederiz.” (Uçak Salı günü) Pazartesi günü bekle bekle ses yok, THY’yi ara, bilet milet yok. Haydi bir mail daha at. Festival yöneticisini aradım, maillerdeki numara eskiymiş. Kodlar modlar değişmiş. Neyse, akşam mail geldi hazretten. “Pardon,” diyor yine. “Bir yanlış anlaşılma olmuş. Halledeceğiz.”

Geceyarısını geçmişti bir şeyin halledildiği yoktu. Artık halledebilme yetileri olduğundan da kuşkuluydum zaten. Yatmadan bir  mail yazdım. Kusura bakmayın, bana yaşattığınız stresli, sürüncemeli son birkaç günün ardından, artık ben de iştah miştah kalmadı oraya gelmek için, sayenizde Altın Koza ve Fantasturka davetine de icabet edemeyeceğimi arz etmiş bulundum, teşekkür ederim diye yazdım. “Allah müstahakınızı versin” diye de ekleyecektim ama, İngilizcesini kafamda kuramadım.

Artık Türkiye’deki festival organizasyonlarını eleştirirken biraz daha toleranslı olamaya çalışacağım. Aksaklıklar bizde de çok oluyor ama bu kadarına daha önce denk gelmemiştim. Aslına bakarsanız son dönemde yaşadıklarımdan sonra bu yurtdışı festival işlerinden iyice soğudum. Jüri olarak gidebileceklerimiz egosantrik, kaprisli adamların tekelinde; işin ülkemizdeki ayağı gayet keyfekeder işliyor, kısacası her yanından alaturkalık akıyor sistemin. Allahtan Nyon’a, Visions Du Reel‘e gitmişim de, dünya gözüyle dört dörtlük bir festival görmüşüm.

Canım sıkkın çok. Belki kısa bir tatile kaçarım. Makus talihimden kaçmam mümkün değil madem…

Not: Bu yazı üstüne kınalanmaya niyetlenenler bana mail atıp adres bildirsin, kınaları benden…

Festivalden gelen mailler:

Gönderildiği Tarih: 29 Ağustos 2011 18:01 Pazartesi
Konu: Air-ticket

Dear …….
There is reserved the air-tickets for you (see bellow the schedule) on 20-25 September – direct flights to Batumi via Turkish airline.
Reservation is valid for 2 weeks, so we will be buying them in next week.
Best regards,
Zviad Elizaini

Gönderildiği Tarih: 18 Eylül 2011 11:25 Pazar
Konu: RE: Yan: Air-ticket

Dear …,
Sorry, for this Miscommunication.
The flight is booked, but somehow due to busy schedule- the person who is in charge – I guess was not able to buy the ticket from tour agency and they will be open on monday and we will buy and send to you

Sorry again.
Zviad Eliziani

Gönderildiği Tarih: 19 Eylül 2011 20:57 Pazartesi
Konu: RE: Yan: Yan: Air-ticket

Dear ….
Sorry for this misunderstanding. BUT – we called today tour company – still have not got ticket from them
PLEASE call me +995 599 ….181 – or write me your number I can call. Tonight maybe I manage to buy from my VISA card ticket for you. If not 20 I will buy 21 september ticket.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et