BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

DVD

Seyrettiğim DVD’lerden arta kalanlar!

tembel homer simpson

Siz yazmadığıma bakmayın, evde non-stop DVD seyrediyorum. Bakın, son zamanlarda seyrettiğim birkaç film ve onlardan arta kalanlar…

Bunu Sevdiyseniz
İçerideki Adam – Inside Man (2006)
Korkunç Soygun / The Anderson Tapes (1971)

Bunu da Seveceksiniz
Banka İşi
Banka İşi
The Bank Job
Yön: Roger Donaldson
Oyn: Jason Statham, Safran Burrows, Stephen Campbell Moore

Gizli servis banka kasasında bulunan bazı fotoğrafları ele geçirmek için bir grup eski suçluyu şehrin göbeğindeki bu bankayı soymaya yönlendirirler. Soygun başarılı olur ama soyguncuların peşinde artık polis, gizli servis ve suç örgütleri vardır.
1971’de Londra’nın en gözde caddelerinden birinde gerçekleşen banka soygununun hükümetin baskısıyla örtbas edildiği söyleniyor. Film bu gerçek olaydan yola çıkıp konuya farklı komplo teorileri getiriyor.
Yaratıcı bir gazeteci şöyle demiş bu film hakkında: “Bir İngiliz Ocean’s Eleven’ı ama daha iyi!” Ama Ocean’s Eleven matah bir film değildi ki…

Bunu Sevdiyseniz
Paramparça: Aşklar ve Köpekler / Amores Perros (2000)
21 Gram (2003)

Bunu da Seveceksiniz

Babamız
Babamız
Padre Nuestro
Yön: Christopher Zalla
Oyn: Jorge Adrian Espindola, Armando Hernandez

Pedro kendisinin varlığından bile haberdar olmayan babasını bulmak için yasadışı yollardan New York’a gelir. Yolda tanıştığı Juan okuma yazma ve tek kelime İngilizce bilmeyen Pedro’nun elindeki adresi çalar ve onun yerine geçip babasını bulur.
2008 Sundance Film Festivali’nde Büyük Jüri ödülünü kazanan film Amerikan bağımsız sinemasının göz alıcı yapımlarından. ABD’ye gelmeden önce dört kıtada bir düzine ülkede yaşamış 34 yaşındaki Kenya doğumlu yönetmenin ilk filmi.
Adam olacak yönetmen ilk filminden belli olur. Zalla’ya gelecekte büyük projeler emanet edilecek gibi.

Bunu Sevdiyseniz
Ultimate Avengers (2006)
Star Wars: Klon Savaşları / Star Wars: Clone Wars (2008)

Bunu da Seveceksiniz
Hellboy – Fırtınalar Kılıcı
Hellboy – Fırtınalar Kılıcı
Hellboy – Sword Of Storms
Yön: Phil Weinstein
Sesln: Ron Pearlman, Selma Blair, Doug Jones

Sinemalarımızda gösterilen Hellboy’un animasyon macerası. Bir profesör yanlışlıkla antik Japon şeytanları Gökgürültüsü ve Şimşek’i uyandırmıştır. Lanetli bir samuray kılıcı Hellboy’un bu şeytanların geldiği boyuta geçmesine neden olur.
Animasyon olsa da hikayesinde Hellboy’un yaratıcısı Mike Mignola’nın da payı var. Çok fazla çizgiromanı ve filmi olmayan bu olağanüstü kahramanın her macerasının üstüne atlamak lazım.
Menüde pek çok kısa belgesel olmasına rağmen firma bunları başlıklara ayırmayı unutmuş sanırım. Kamera Arkası’nı seçin ve arkanıza yaslanıp uzun uzun seyredin.
Ama bunların altyazısız olduklarını peşinen söyleyeyim.
Fimlerinin tadı damağınızda kaldıysa, televizyonda çizgi film izlemek sizi bozmuyorsa, bizim gibi Hellboy hastasıysanız, Fırtınalar Kılıcı işinizi görecektir.

Bunu Sevdiyseniz
Şölen / Banquet (2006)
Altın Çiçeğin Laneti / Curse of The Golden Flower (2006)

Bunu da Seveceksiniz
söz - Promise
Söz / Promise
Yön: Chen Kaige
Oyn: Hiroyuki Sanada, Jang Dong-kun, Cecilia Cheung

Quingcheng bir muharebe alanında ölüleri yağmalarken karşısında bir Tanrıça peyda olur. Tanrıça ona dünyanın tüm zenginliklerini vaat eder ve karşılığında tek bir söz ister. Kız aşık olduğu herkesi kaybedecektir. Küçük kız teklifi kabul eder.
2003 Film Festivali’nin açılış filmi Birlikte’nin ve Elveda Cariyem’in ünlü yönetmeni Chen Kaige’nin son filmi Söz, hem Çin’in Oscar adayı hem de Çin’de bugüne kadar yapılmış en pahalı film. Uzakdoğu dövüş sanatları hüzün ve romantizmle buluşuyor.
Özel seçeneklerde kamera arkası görüntülerine oyuncular ve ekiple yapılan söyleşiler eşlik ediyor. Filmi Türkçe altyazılı izlerseniz 5.1, Türkçe dublajlı izlerseniz 2.0 ses seçeneğine tabisiniz.
Estetik açından mükemmelliğin sınırına dayanmış bir film.

Bunu Sevdiyseniz
Umudunu Kaybetme / The Pursuit Of Happiness (2006)
Benim Adım Sam / I am Sam (2001)

Bunu da Seveceksiniz
Martian Child
Merhaba Dünyalı / Martian Child
Yön: Menno Meyjes
Oyn: John Cusack, Amanda Peet, Joan Cusack
Karısını yeni kaybeden bilimkurgu yazarı David’in evlat edindiği Dennis’le ilişkisini konu alıyor film. Dennis Mars’dan geldiğine inanmaktadır ve arkadaşlık aile ilişkileri gibi sosyal konularda büyük bir sıkıntı çekmektedir.
Filmin yönetmen koltuğunda Mor Yıllar (Color Purple) filminin Oscarlı senaristi var.
Filme esin kaynağı olan ve David Gerrold’ın oğluyla olan gerçek ilişkisini anlatan kısa öykü Hugo ve Nebula ödüllerine layık görülmüştü.
Özel seçenekler menüsü epey zengin filmin. Filmin arka planını anlatan bol söyleşili iki belgeselin dışında çıkartılmış ve alternatif sahneleri de izleyebiliyorsunuz. Gerçek hayatta da baba oğul olan filmin yıldızlarını yakından tanıyoruz.
Duygusal yönü kuvvetli bir film ama zeki dokunuşlarla daha keyifli ve eğlenceli hale getirilebilirmiş.
Bunu Sevdiyseniz
Sakıncalı Düşünceler / Dangerous Minds (1996)
Flashdance (1983)

Bunu da Seveceksiniz
Kuralsızlar / Take The Lead
Kuralsızlar / Take The Lead
Yön: Liz Friedlander
Oyn: Antonio Banderas, Rob Brown

Film bir dans öğretmeninin problemli gençlere hayatı öğretme çabasını anlatıyor. Pierre Dulaine’in amacı hayatla kavgalı bu çocuklara, dans sayesinde yaşamlarını değiştirebilme gücü vermektedir. Oysa onlar vals ve tangoyu “modası geçmiş ve sıkıcı” bulmaktadırlar.
Gerçek bir hikayeden uyarlanan “Kuralsızlar”, klasik salon danslarıyla hip – hop’u birleştirerek bir müzik ve dans şöleni sunuyor. Genç ve başarılı dansçılardan oluşan oyuncu kadrosunun dans pistindeki performansı aklınızı başınızdan alacak.
Filmde hikayesi anlatılan Pierre Dulaine’in hayatını konu alan belgeselin dışında film ekibiyle ve dansçı gençlerle yapılan söyleşiler, çıkartılmış / alternatif sahneler yer alıyor özel seçeneklerde.
Örneğini çok gördüğümüz bir konu ama dans olayı tamamen farklı bir hale getiriyor. İlginç!

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et