BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Bizi diğer sinema bloglarından ayıran en önemli özellik tabii ki içeriğimiz. Tamamen B filmler ve Trash sinemaya odaklanmış durumdayız.

Misafir-le Görüşme

Sinema blogları aleminin yaramaz çocukları: İyi “Kötü Film”

Bizi diğer sinema bloglarından ayıran en önemli özellik tabii ki içeriğimiz. Tamamen B filmler ve Trash sinemaya odaklanmış durumdayız.

s&c

Sinefillerin, özellikle de ana-akım filmlerin dışında kalan yapımların uslanmaz müptelalarının yakından tanıdığı kollektif bir blog İyi “Kötü Film”. Trash Sineması, Giallo filmleri, Dünyadan Fantastik, Korku sineması, B filmleri üzerine kurgulanan siteyi hazırlayan Tolga Demirtaş, Mert Kutay, İpek Çakır, Yağmur Özdemir, Aytaç Özge‘yi sinema blogları aleminin yaramaz çocukları diye tanımlasak yeri. Sorularımızı sitenin kurucusu ve editörü Tolga Demirtaş‘a yönelttik.

sisko-ninja Ege Görgün (Landlord)

Sizi diğer sinema bloglarından farklılaştıran karakter özellikleriniz neler?

Bizi diğer sinema bloglarından ayıran en önemli özellik tabii ki içeriğimiz. Tamamen B filmler ve Trash sinemaya odaklanmış durumdayız. Aslında farklı olmak adına yapılan bir tercih değil, tamamen benim sinemaya olan bakış açım üzerinden şekilleniyor.

s&c2

Bir filmin iyikotufilm.com’da yer alma kriterleri nelerdir?

İyi “Kötü Film”in bakış açısını yansıtmalı. B film kategorisinde değerlendirilen her türlü film ve alt tür İyi “Kötü Film”in ilgili alanını oluşturuyor. Bunun yanı sıra çok fazla bilinmeyen ve gün yüzüne çıkmayı bekleyen kült filmler de yazılma kriterleri içerisinde.

Genelin “kötü” olarak nitelediği o filmlerden keyif almanın sırları neler?

Aslında bunun benim için bir sırrı yok. Çocukluğumda video döneminde izlediğim filmlerin bunda etkisi büyük. Şimdi geriye dönüp baktığımda aslında beni etkileyen ve hafızamda yer bırakan çoğu filmin bir B film olduğunu görüyorum.

Sizinki yurtdışıyla iletişimi en iyi olan sinema blogu belki de. Dergilerin aklına gelmeyecek röportajlar yapıyorsunuz. Nasıl başarıyorsunuz?

tolgaŞimdiye kadar söyleşi yapmak istediğimiz hangi yönetmen ve oyunca bu teklifi götürdüysek hiç birinden red yanıtı almadık. İşleri ne kadar yoğun olsa da bir fırsatını bulup bize zaman ayırdılar. Tabii ki her işte olduğu gibi işin peşini bırakmamak ve biraz çaba göstermek bu işin sırrı sanırım.

Yurtdışından nasıl tepkiler alıyorsunuz blogla ilgili?

Her ne kadar Türkçe bir içeriğe sahip olsa da bizimle iletişime geçenler sayesinde yurtdışından da takipçilerimiz olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda yurtdışındaki bazı festivallerle de iletişim halindeyiz. Bizden festivallerinin medya sponsoru olmamızı isteyenler, çektiği yeni bir filmi bize gönderip film hakkındaki yorumlarımızı blogda paylaşmamızı isteyen yönetmenlerden kendileriyle röportaj yapmamızı isteyen oyunculara kadar birçok kişiye ulaşmış durumdayız. Fakat sorun şu ki blogu neredeyse tek başıma ayakta tutmaya çalıştığım için bütün bunlar büyük bir zaman ve emek gerektiriyor. Ve tek başına bütün bunlara yetişmek biraz zor. Belki bu söyleşi bir vesile olur ve bu sorumluluğu benimle birlikte omuzlamak ve yazmak isteyen bir b film severe ulaşabilirim.

Çok başarılı bir blogunuz var. Ama hayallerinizde bunun bir ötesi ya da hayata geçirmek istediğiniz yan projeler var mı?

Teşekkürler. Açıkçası İyi “Kötü Film” hayal ettiğimden de öte bir yerde şu an. Ben bu blogu oluştururken hedefim benim gibi bu türü severlerle iletişim halinde olabilmekti. Bu amacıma fazlasıyla ulaştım. Hatta bu sayede hayranı olduğum birçok yönetmen, oyuncu ve yazarla tanışma ve söyleşi yapma fırsatı buldum. Bundan sonraki hayalim ise İyi “Kötü Film” öncülüğünde bu tarz filmleri tek başına bir koltukta uzanıp izlemek yerine benim gibi B film severlerle birlikte beyazperdede izleyebilmek.

Tolga Demirtaş’ın favorisi beş yerli, beş yabancı sinema blogu:

• Korkusitesi.com
• Tersninja.com
• Ötekisinema.com
• Sinematikyesilcam.com
• Giyinenfilmler.blogspot.com

• attackfromplanetb.com
• theuraniumcafe.blogspot.com
• robertmonell.blogspot.com
• cultofuhf.com
• mmmmmovies.blogspot.com

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et