Türkiye’de ilk kez düzenlenecek bir panelle, sinema dergiciliğinin sorunları masaya yatırılıyor. 10 Aralık’ta yapılacak panelde 5 sinema dergisinden yayın yönetmenleri ve yayın kurulundan isimler sinema dergiciliğinin sorunlarını tartışacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Film Arası Sinema Dergisi’nin ortaklaşa düzenlediği Türkiye’de Sinema Dergiciliği/Sorunlar ve Sorular paneli, 10 Aralık Pazartesi saat 18.00’de Atatürk Kitaplığı’nda (Taksim) gerçekleştirilecek. Türkiye’de bu alanda bir ilkin gerçekleşeceği panelde, sinema dergiciliğinin sorunları masaya yatırılacak.

Sinema alanında yayın yapan beş sinema dergisinden isimlerin katılacağı panelde, Film Arası, Popüler Sinema, Altyazı, Modern Zamanlar ve SineCine dergilerinin yayın yönetmenleri ve yayın kurulundan isimler söz alarak bu konudaki düşüncelerini konuklarla paylaşacak.  Açılış konuşmasını sinema tarihçisi Burçak Evren‘in yapacağı panele Modern Zamanlar dergisi adına derginin yazarlarından olan Ters Ninja Landlord‘u Ege Görgün katılacak.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here