BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Senaryosu Belçika-Fransa ekolünde birçok çok-satan çizgi romana imza atmış Xavier Dorison tarafından yazılan, kareleri ise Christophe Bee tarafından çizilen Tapınak (Sanctuaire) aslında orijinalinde üç albümde tamamlanmış bir macera.

Ege Görgün

Sinemanın yıldızları bu çizgi romanda para almadan oynuyor: Tapınak (Sanctuaire)

Senaryosu Belçika-Fransa ekolünde birçok çok-satan çizgi romana imza atmış Xavier Dorison tarafından yazılan, kareleri ise Christophe Bee tarafından çizilen Tapınak (Sanctuaire) aslında orijinalinde üç albümde tamamlanmış bir macera.

tapinak-cr

Marmara Çizgi’den çıkan Tapınak adlı çizgi romanda filmlerden aşina olduğumuz Hollywood yıldızları sahne alıyor.

sisko-ninjaEge Görgün (Landlord)

2029 yılındayız. Amerika ve Suriye arasında ilişkiler son derece gergindir. Savaşın patlak vermesi an meselesidir. (y.n. Bu hikaye ilk kez 2001’de yayımlandı.) Suriye’yi hem gözlemek, hem de gözdağı vermek için nükleer başlık taşıyan USS Nebraska denizaltısı doğu Akdeniz’e gönderilir. Devasa denizaltı Akdeniz’in derinliklerinde seyrederken 1200 metre derinlikten gelen bir sinyal keşfederler. O derinlikten böyle bir sinyal gelmesi teknik olarak mümkün değildir çünkü o derinliğe inebilecek tek denizaltının içinde zaten kendileri bulunmaktadır. Sinyalin ne olduğunu anlamak için oraya gittiklerinde II. Dünya Savaşı’ndan kalma bir Rus denizaltısı çıkar karşılarını. Ve tarih öncesi zamanlardan kalan bir yapı. Hem Rus denizaltısını hem de yapıyı araştırmaya koyulurlar. Ancak orada kaldıkları süre içersinde en kötü kabuslarının gerçek olacağından haberdar değillerdir. M.Ö. 14 bin yıl öncesinden koca bir şehri yok eden lanetli bir sır onları da yok etmeyi başaracak mıdır?

sanctuaire2

Senaryosu Belçika-Fransa ekolünde birçok çok-satan çizgi romana imza atmış Xavier Dorison tarafından yazılan, kareleri ise Christophe Bee tarafından çizilen Tapınak (Sanctuaire) aslında orijinalinde üç albümde tamamlanmış bir macera. Ancak Marmara Çizgi edisyonu üç kitabı aynı anda okumamıza olanak sağlıyor. Alien başta olmak üzere bilim-kurgu/korku karma türündeki filmlerden ilham alıp, bu alttürün ayak izlerini aynen takip eden Tapınak, görsel açıdan da sinemadan besleniyor. Hikayenin kahramanlarını yaratılırken ç,zerin ünlü film yıldızlarını model aldığı çok belirgin. Belki yazar da bu konuda onu da cesaretlendirdi ve birlikte hayali bir cast oluşturarak hen işlerini işlerini eğlenceli bir oyuna dönüştürdüler hem de ünlü film yıldızlarını hikayelerinde misafir etmiş oldular. İşte Tapınak’ta rol olan ünlü Hollywood yıldızları. En azından benim tespit edebildiklerim:

Komutan Hamish: Scott Glenn

komutanscott-glenn

June: Johnny Depp

juneJohnny-Depp-131212

Doktor: William Hurt

doktorwilliam-hurt

Teğmen Kowaks: Matthew McConaughey

kowaksMatthew_McConaughey_2011

Çavuş Collins: Beau Bridges

collinsBeau_Bridges

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et