BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

Sözün bittiği an karikatür başlar, sonra tekrar söz...

Görkemli Çizgiroman-ım!

Sözün bittiği an karikatür başlar, sonra tekrar söz…

Sözün bittiği an karikatür başlar, sonra tekrar söz…

Çizgi kalitesiyle  her çizgi roman severi büyüleyebilecek bu karikatür Vladimir Kazanevsky‘e ait. 1950 doğumlu Ukraynalı karikatürist bugüne kadar uluslararası yarışmalarda 101 ödül (şimdilik tabi, belki şu an bir yerlerde yeni bir ödül alıyordur) kazanmış. Kendisini iki harika karikatürü daha var yazının devamında…

Kazanevsky Akşam medya grubunun düzenlediği 28. Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması’nda da özel ödül kazanmıştı.

Aşağıdaki karikatürde ağacın, yapraklarının çizimine dikkatinizi çekmek isterim. Nasıl bir titiz çalışmadır bu. Yıllarca süren pratiğin ve disiplinin ürünü elbette. (Bu vesileyle uzun süre duvarımda asılı benzer bir karikatürü hatırladım. Dağıstan Çetinkaya imzalıydı. Dağıstan tanıdığım en titiz, en disiplinli ve en yetenekli üç Türk çizerden biriydi. Diğerleri Galip Tekin ve Kutlukan Kutlu. Tanışma fırsatı bulamadıklarımdan ise aklıma gelen ilk isim İsmail Gülgeç. Yaşar Kemal’in İnce Memed’ini Milliyet Çocuk için çizgi roman yapan Gülgeç, romanda yer alan çakırdikenini aslına uygun çizebilmek için Adana’ya kadar gitmiş zamanında.)

Angel Boligan

1965 doğumlu Boligan bir Kübalı ama 92 yılından beri Meksika’da yaşıyor. Burada El Universal gazetesi, Learn More dergisi için çalışan Boligan’ın karikatürleri bugüne kadar 94 ödül ve takdire layık görülmüş. Bunlardan biri de Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın 26’ncısında aldığı başarı ödülü.

İlginizi çekebilir...

Murat Orçan

Oyuncuların özverili performansları ve aşina yüzleri olmasaydı belki de seyirci tarafından pek tercih edilmeyecek olan yapım, şu sıralar hak ettiğinden fazla ilgiye mazhar olarak...

Deneme

Cüneyt Arkın'ı kaybettik. Ege Görgün, sinema yıldızının ardından bir yazı kaleme aldı.

Basın Bülteni

Netflix Türkiye, Temmuz 2022'de yayınlayacağı filmleri, dizileri, belgeselleri ve animasyonları duyurdu.

Netflix - Film

Roman uyarlamasının başrolünde Jennifer Lawrence var.

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et