BİZİ TAKİP ET...

Sitede ara...

İyiydi kötüydü demeden son birkaç ayda çıkan DVD'ler arasından 8 tanesini seçtik. Haberdar etmesi bizden, kafanıza yatanı, zevkinize uyanı seyretmek sizden.

DVD

Ters Ninja DVD radarına takılanlar: Uzaylıların Şafağı’ndan Super 8’e 8 DVD

İyiydi kötüydü demeden son birkaç ayda çıkan DVD’ler arasından 8 tanesini seçtik. Haberdar etmesi bizden, kafanıza yatanı, zevkinize uyanı seyretmek sizden.

İyiydi kötüydü demeden son birkaç ayda çıkan DVD’ler arasından 8 tanesini seçtik. Haberdar etmesi bizden, kafanıza yatanı, zevkinize uyanı seyretmek sizden.

Patrondan Kurtulma Sanatı

Horrible Bosses

Yön: Seth Gordon

Oyn: Jason Bateman, Charlie Day

Patronlarından yaka silken üç kanka bu acı veren duruma kesin bir son vermeye karar verirler. Patronlarından kurtulacaklardır. Dikkatlerini üzerlerine çekmemek için de birbirlerinin patronların öldüreceklerdir. Konuk oyuncularıyla (Aniston, Farrell, Spacey) dikkat çeken filmi izlerken kahkahalarınıza hakim olamayacaksınız!

Super 8

Yön: J.J. Abrams

Oyn: Kyle Chandler, Joel Courtney, Elle Fanning

Kasabalarının yakınında gerçekleşen korkunç bir tren kazasının ardından serbest kalan uzaylı bir canavar ve onunla mücadele eden 6 küçük kafadar. Steven Spielberg’in yapımcılığında gerçekleşen bu proje bizi 80’lere, o gerçeküstü olayların gerçekleştiği çocuk kahramanlı macera filmlerini izlediğimiz yıllara götürüyor adeta.

Maymunlar Cehennemi: Başlangıç

Rise of the Planet of the Apes

Yön: Rupert Wyatt

Oyn: James Franco, John Lithgow, Freida Pinto

Maymunlar Cehennemi: Başlangıç hikayenin en başına gidip maymunların dünyayı insanların elinden nasıl aldığını anlatıyor. Buna uygun üretilen senaryo gişe odaklı filmlerin dinamiklerine uygun bir seyir matematiğiyle seyircinin karşısına getiriliyor. Ayrıntılara çok kafa yormadıktan ve öncül filmlerle olan bazı uyuşmazlıkları görmezden geldikten sonra sürükleyici, keyifle izlenen bir yapım.

Seni Seviyorum Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

Yön: Jan Requa, Glenn Ficarra

Oyn: Jim Carrey, Ewan McGregor

İnanılmayacak derecede şaşırtıcı olsa da, gerçeklerden yola çıkan film, dolandırıcı, hapisten kaçış dahisi, eşcinsel Steven Jay Russell hikayesine mizahi bir açıdan ele alıyor. Steven ölümden kılpayı kurtulduğu bir trafik kazasının ardından tipik bir orta Amerikalı olduğu eski hayatını tamamen terk edip gönlünce yaşamaya başlar. Oyunculuklar hatrına da olsa seyredilmeli!

 

 

Uzaylıların Şafağı

Attack The Block

Yön: Joe Cornish

Oyn: Nick Frost, Jodie Whittaker, John Boyega

Londra’nın varoşlarında can pazarı yaşanıyor, ne sen bunun farkındasın ne de polis farkında. Üstelik bu alışveriş mahallenin serseri gençleriyle uzaylılar arasında. Uzaylıların Şafağı da 80’lerin Gremlinler (Gremlins, 1984), Critters (1986) ve Yeraltı Canavarları (Tremors, 1990) gibi gözde canavar istilası filmlerinden besleniyor.

Kara Şimşek

Black Lightning

Yön: Alexandr Voitinsky, Dmitriy Kiselev

Oyn: Dato Bakhtadze, Ekaterina Starshova

Rus popüler sinemasının çarı Timur Bekmambetov’un yapımcılığını üstlendiği yüksek bütçeli bir fantastik-gençlik-macera filmi. Rastlantı eseri uçan bir otomobile sahip olan Rus gencin Örümcek Adam uyanışı yaşayıp Knight Rider’ın David Hasselhof’u gibi bir kahramana dönüşmesi ve Moskova’yı bir mahvoluşun eşiğinden kurtarmasını konu alıyor film.

Sadece Sinatra

Strictly Sinatra

Yön: Peter Capaldi

Oyn: Ian Hart, Brian Cox, Kelly McDonald

İskoçya’da 2. sınıf barlarda sahne alan ve yalnızca Sinatra şarkıları söyleyen Toni Cocozza mafyadan arkadaşlar edinince eskisinden daha ünlü bir şarkıcı olacaktır ama bu yükselişin bir de bedeli vardır. Brit-crime ile popüler kültürün iyi harmanlandığı, Sinatra’nın hayatına ince göndermeler içeren iddiasız ama hoş bir film.

Kovboylar ve Uzaylılar

Cowboys & Aliens

Yön: Jon Favreau

Oyn: Daniel Craig, Harrison Ford

Uzaylıların yolu bu kez Vahşi Batı’ya düşüyor ama karşılarında Westernler’in emektarlarını buluyorlar: Kovboylar ve Kızılderililer. 2006 tarihli aynı adlı çizgi romandan esinlense de, bu çizgi romandan hikayeyi değil yalnızca fikri aparttığı gözlenen Kovboylar ve Uzaylılar, her ikisi de müthiş bir serüven duygusu içeren iki türü bir araya getirse de bu fırsatı iyi değerlendiremiyor.

İlginizi çekebilir...

Advertisement

tersninja.com (2008-2022)

  • Bizi takip et